Aż 9 drużyn wzięło udział w quizie zorganizowanym w Herbaciarni „Faktoria” przez Młodzieżową Radę Miejską. 9 drużyn reprezentujących przeróżne szydłowieckie grupy społeczne. 

Imprezę poprowadzili członkowie MRM – Wiktoria Nowocień i Albert Siuda, a drużyny w większości trzyosobowe wzięły udział w 3 rundach zasadniczych, a dwie najlepsze w czwartej finałowej.

Pomimo różnych wiekowo drużyn atmosfera quizu była fantastyczna. Drużyny świetnie się bawiły, wspierały się nawzajem i dopingowały. Pytania dotyczyły Szydłowca jak i wiedzy ogólnej. Nie zabrakło pytań o szydłowieckie zabytki, historię, o zespół Azyl P. czy Dominika Furmana. Młodzieżowi radni zaskoczyli również pytaniami o najpopularniejszych youtuberów, o nazwę lotniska we Wrocławiu, czy o to ile wyświetleń na youtubie miał jeden z utworów Zuzy Gadowskiej. Jednym słowem trzeba było wytężyć swoje umysły i również dzięki temu emocji nie brakowało.

Ostatecznie najlepsza podczas czwartkowego (25 stycznia) wyzwania okazała się drużyna reprezentująca sztab WOŚP w Szydłowcu w składzie: Magdalena Nowacka, Igor Olesiński i Marcin Banaszczyk.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja szydłowieckiej Szlachetnej Paczki w składzie: Agnieszka Banaszczyk, Anna Kaminik – Michalczak i Justyna Kaminik.

Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Ciechostowic w składzie: Agnieszka Mamla, Arkadiusz Sokołowski i Łukasz Szcześniak.

Na dalszych miejscach drużyny: Dzikie Wiewióry, Barszcze, Bielecky, Strefa JP2, Samorządowcy i Weltschmerz.

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Michał Szymkiewicz zapowiedział, że to pierwszy, ale nie ostatni taki Quiz w Szydłowcu. Czekamy więc na kolejne wyzwania, a póki co gratulujemy pomysłu i realizacji tego integracyjnego wydarzenia.