W związku z planowanym rozwojem firmy Toolmex Truck zarząd spółki podjął decyzję o zakupie działki położonej przy ulicy Metalowej w Szydłowcu, która znajduje się w starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wielkość planowanej w tym miejscu inwestycji opiewa na kwotę około 5 milionów złotych. Na nowo zakupionej działce powstanie hala produkcyjno – magazynowa o powierzchni około 1500 m2 wyposażona w maszyny i urządzenia do produkcji. W planach firmy jest również zwiększenie zatrudnienia. Jak poinformował Witold Wydrzyński – prezes Toolmex Truck, inwestycja ta pozwoli na stworzenie kilkudziesięciu nowych miejsc pracy.   

Zdecydowaliśmy się na inwestycję w Szydłowcu, choć nie ukrywam, że braliśmy pod uwagę również inne lokalizacje.  Przy podejmowaniu decyzji o zakupie działki niebagatelne znaczenie miała nasza współpraca z władzami miasta, którą oceniam bardzo pozytywnie. Pan Burmistrz wykazuje stałe zainteresowanie sytuacją firmy oraz prognozowanym rozwojem – powiedział Witold Wydrzyński.

Działalność firmy opiera się na współpracy z koncernami: koreańskim Hyundai i chińskim Hangcha, największym producentem wózków widłowych w Chinach.

Jak dodał Pan Prezes, rok 2017 był bardzo dobry w działalności firmy Tolmex Truck, która w ciągu minionych 12 miesięcy zwiększyła sprzedaż i zatrudnienie. Utrzymała również pozycję najlepszego dilera firmy Hyundai w Europie. W ramach rozwoju spółki planowane jest uruchomienie w Szydłowcu Ośrodka Badawczo – Rozwojowego.