„…skatepark to miejsce w którym znajdują się przeszkody na których wykonywane są tricki, czyli efektowne przejazdy czy przeskoki przez przeszkodę. Na razie zbieramy poparcie wśród zwykłych ludzi , organizacji, stowarzyszeń, czy ludzi którzy mają coś w tym mieście do powiedzenia. Według nas najlepszym miejscem na skatepark była by łąka znajdująca się obok „Orlika”. Sądzę, że petycję mają w tej sprawie duże znaczenie, ponieważ jeśli zbierzemy dużą liczbę popierających, z pewnością lepiej będziemy rozpatrzeni przez władzę. Pomysł na spróbowanie ze skateparkiem zrodził się w momencie, kiedy wyszedłem pojeździć na rolkach i okazało się, że tak naprawdę w Szydłowcu nie ma gdzie tego robić, miasto nie daje szansy uprawiania tego rodzaju sportu. Myślę, że około 100 młodych ludzi chce w tej chwili uprawiać ten sport , ale ta liczba z pewnością się powiększy gdy powstanie skatepark w Szydłowcu. Nie wiemy czy nam się uda, choć poparcie jest bardzo duże. Nie poddajemy się. Budowa skateparku z pewnością jest możliwa, ale trzeba trochę chęci nie tyle od nas co od władz miasta. Jeżeli chodzi o koszta wybudowania takiego obiektu to sądzimy, że wyniosłyby one około 150 tysięcy złotych, jest to ogromna suma ale wyczytałem, że można na takie rzeczy dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Osobiście byłbym zadowolony z samego placu oraz nawierzchni, bo rampy i inne przeszkody można wykonać we własnym zakresie.”

To tyle jeżeli chodzi o głos przedstawiciela młodzieży w Szydłowcu marzącej o skateparku. Czy uda im się zrealizować to marzenie? Póki co da się zauważyć, że mają zapał i chęci. Czy nie zrażą się potencjalnymi niepowodzeniami? Mam taką nadzieję. Budujące jest to, że wiele osób z Szydłowca i nawet spoza naszego miasta wyraziło chęć pomocy naszej młodzieży. Być może to dlatego, że tak mało inicjatyw wychodzi od młodych mieszkańców naszego Szydłowca i jest to tak rzadko spotykane? Oby się chłopakom udało, może to pchnie resztę ich rówieśników do innych działań dla samych siebie i dla Szydłowca.

Warto pamiętać, że już 1 października na szydłowieckim rynku od godziny 12 do 15 chłopaki będą zbierać podpisy pod petycjami. Każdy podpis z pewnością jest na wagę złota. Podpisy zbierane są również w każdej szydłowieckiej szkole.

Więcej informacji na:

na stronie facebookowego wydarzenia: http://www.facebook.com/event.php?eid=241643275887268

oraz na stronie szydłowieckiego skateparku: http://www.skateparkszc.bnx.pl/news.php

Poniżej kilka zdjęć przedstawiających skateparki na terenie Polski. Czy będziemy mieć podobny w Szydłowcu?

{phocagallery view=category|categoryid=3|limitstart=0|limitcount=4}