Drugie spotkanie to pojedynek pomiędzy drużynami FC Format i Contra Team. Format w poprzednim sezonie udowodnił, że potrafi walczyć jak mało kto, chociaż pozycja 7 z poprzedniego sezonu może mówić coś innego. Contra to od zawsze drużyna „gwiazd” w tym sezonie jeszcze bardziej naszpikowana byłymi zawodnikami Szydłowianki: Michał Raciborski, Artur Koniarczyk, Rafał Kiljanek czy Artur Kowalski.

Do przerwy wynik bezbramkowy, a na boisku walka naprawdę była imponująca. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Michał Raciborski pokonał bramkarza Formatu i wydawało się, że Contra za chwilę rozstrzela rywali. Stało się jednak inaczej, bo to Format wykorzystał szansę i pokonał bramkarza Contry , aż trzykrotnie. Sensacja wisiała w powietrzu, ale Contrze udało się doprowadzić do wyrównania. Mimo wszystko wynik 3:3 trzeba uznać za niespodziankę.

Dwa kolejne mecze to miały być debiuty ligowe dwóch nowych drużyn. Nasz Szydłowiec Team miał zmierzyć się z Grove Street Niwy, a FC Zimbabe z CBS. Przeciwnicy debiutantów nie stawili się jednak na szydłowieckim Orliku, więc ligowi nowicjusze mogli cieszyć się z dopisania na swoje konto trzech punktów za walkowery.

Ostatni pojedynek to mecz pomiędzy broniącymi tytułu piłkarzami Starych Wariatów i grającymi co raz lepiej z sezonu na sezon zawodnikami Olimpu Liceum.

Stare Wariaty nowy sezon rozpoczęły osłabione i to znacznie. Jarosław Gołda król strzelców odszedł do Szydłowianki Szydłowiec, Łukasz Szyszka najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu nadal leczy kontuzję. Mimo wszystko wydawało się, że Rafał Indyka i spółka uporają się z licealistami.

To co się jednak wydarzyło na boisku to totalny blamaż mistrzów, a Olimp pokazał że w tym sezonie może być wśród najlepszych.

Do przerwy jednak wynik był bezbramkowy, a gra dość szarpana i nudna. W drugiej połowie jednak praktycznie każdy strzał na bramkę „Wariatów” strzeżoną przez Grzegorza Klimka kończył się bramką. Wynik końcowy 1:8 dla Olimpu i po pierwszej kolejce to Stare Wariaty aktualni mistrzowie są najgorszą drużyną w tabeli.

Już za tydzień następna kolejka i kolejne ciekawe spotkania, zapraszamy do oglądania na żywo zmagań o mistrzostwo Szydłowca.

{phocagallery view=category|categoryid=114|limitstart=0|limitcount=24|detail=5|imageordering=5}