Przekonajmy się zatem, że teksty Fredry można czytać nie tylko z rodziną i znajomymi, wspólnie lub w pojedynkę, z podziałem na role lub bez, w domu, w ogrodzie, ale również w parku lub na ulicy podczas czytelniczego happeningu przed szydłowieckim ratuszem.

W Szydłowcu do wspólnego czytania „ZEMSTY” Aleksandra Fredry organizatorzy zapraszają władze miasta, osoby z życia społecznego i politycznego, przedstawicieli szydłowieckich szkół, młodych aktorów z teatrów U RADZIWIŁŁA i ZAMCZYSKO a także mieszkańców naszej miejscowości.

Chętnych do udziału w charakterze lektorów prosimy o zgłaszanie się do Regionalnego Centrum Biblioteczno Multimedialnego, ul. Kolejowa 9b, tel. 48 326 23 13 lub email: a.klepaczewska@sckzamek.pl .

„Narodowe Czytanie przypomina o tym, że formują nas te same lektury. Tak więc wspólne czytanie wybitnych autorów piszących fantastycznie o Polakach i Polsce wzmacnia nasze poczucie jedności. Niech zatem 7 września 2013 roku będzie radosnym spotkaniem z komediami Fredry, z jego piękną polszczyzną i ponadczasowym dowcipem. Wszystkich Państwa zachęcam do uczestniczenia w Narodowym Czytaniu dzieł Aleksandra Fredry!”

Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej