18 września, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w Majdowie odbył się festyn zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Leśne Sąsiadeczki”.

W związku z intensywnymi opadami deszczu impreza została przeniesiona do Publicznej Szkoły Podstawowej im. biskupa Jana Chrapka. Początkowo wszystko miało odbywać się na zewnątrz.

Festyn trwał od godziny 13:00 do 18:00, a całość odbywała się w głównym holu szkoły i sali gimnastycznej.

W głównym holu członkinie koła zapraszały każdego nowoprzybyłego, oraz tych będących już w środku, na poczęstunek. Do spróbowania były typowe, znane w polskich domach dania takie jak pierogi czy bigos.

Oprócz tego na holu można było zobaczyć rękodzieła stworzone przez „Leśne Sąsiadeczki” i nie tylko, można także było spisać się u rachmistrza oraz zaszczepić się przeciw koronawirusowi.

W sali gimnastycznej działo się zdecydowanie więcej. Atrakcje były skierowane głównie dla dzieci, były dmuchana zjeżdżalna oraz zamek. Do tego na sali były animatorki, które malowały dzieciom twarze, robiły „tatuaże”, a także przygotowywały im przeróżne zabawy. Całości dopełniała muzyka, która rozbrzmiewała z głośników rozmieszczonych w sali.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokaz ratownictwa zaprezentowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdowie oraz lekcja zumby poprowadzona przez Mirosława Cielątkowskiego, lokalnego instruktora tańca.

Niestety nie wszystko dało się przenieść do środka – nie odbył się turniej piłki nożnej dla druhów OSP.

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo, która prezentuje jak wyglądał festyn: