Podczas olimpiady rozgrywano głównie konkurencie lekkoatletyczne, ale również miał miejsce turniej szachowy i warcabowy. W zawodach, zresztą nie po raz pierwszy, z sukcesem startowała drużyna Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu.

Nasi szydłowieccy zawodnicy zdobyli łącznie 9 medali : 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe, a w klasyfikacji punktowej uzyskali w sumie 108 pkt., co dało im 1 miejsce wśród 17 startujących drużyn z całego kraju.

Złote medale zdobyli: Katarzyna Olesińska-w biegu kobiet na 50 m., Konrad Niewadzisz -skok w dal mężczyzn, Piotr Podsiębierski – rzut piłką palantową na wózkach i Damian Kozłowski w podnoszeniu ciężarków.

Srebrne medale przypadły w udziale: Annie Soleckiej (bieg na 50 m.) i Dominikowi Białasowi (skok w dal).

Natomiast brązowymi medalami uhonorowano: Piotra Podsiębierskiego (podnoszenie ciężarków), Damiana Kozłowskiego (rzut piłką palantową na wózkach) i sztafetę biegową 4x 100 m. (Konrad Niewadzisz, Wojciech Ordakowski, Dominik Białas i Artur Świercz).

Szydłowiecka drużyna przygotowywała się do zawodów pod kierunkiem Sylwii Górskiej – terapeuty WTZ w Szydłowcu. Zwycięstwo szydłowieckich niepełnosprawnych zawodników w tej ogólnopolskiej olimpiadzie z pewnością zasługuje na uwagę i gratulacje.

Zawodnikom towarzyszyła w wyjeździe do Tomaszowa liczna grupa uczestników naszych Warsztatów, jako kibiców, co było także doskonałą wycieczką. Tym bardziej, że wyjazdowi sprzyjała pogoda.

olimpiadawtz1

olimpiadawtz2

Informują: Marian Frąk i Michał Kojara Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Szydłowcu