Nie ulega wątpliwości, że każda choroba czy też dolegliwość jest dla nas nieprzyjemna i staramy się zrobić wiele, by odzyskać zdrowie i kondycję.

W codziennym życiu szczególnie przykre są takie sytuacje, w których mamy ograniczoną możliwość poruszania się, a każdy krok powoduje ból. Takie „unieruchomienie” nie pozwala często sprawnie funkcjonować, zajmować się i podstawowymi czynnościami, i takimi aktywnościami, które po prostu przynoszą radość. Ból kolana przy zginaniu i prostowaniu może być spowodowany wieloma różnymi czynnikami. Czasami jest wynikiem intensywnego wysiłku takiego jak bieganie, wspinaczka czy też dźwiganie lub też kontuzji. Jeszcze innym elementem będą różnego rodzaju infekcje bakteryjne lub też przewlekłe schorzenia lub uszkodzenia metaboliczne.

Gdy boli i strzyka

Ból kolana przy zginaniu jest bardzo nieprzyjemny. Żeby poznać jego przyczynę, warto poczytać artykuły o stawach – ruszaj po zdrowie. Porady specjalistów mogą w znaczący sposób pokazać nam, jak w prawidłowy sposób dbać o stawy i ich nie przeciążać. To najczęściej dotyka te osoby, które wybierają okazjonalne aktywności. Na co dzień nie uprawiają sportu i na przykład bez odpowiedniego przygotowania wybierają się na piesze górskie wycieczki lub na narty albo z dnia na dzień podejmują decyzję, że zaczną biegać. Ból kolan wywołany tego typu kontuzjami bardzo często charakteryzuje się ograniczeniem stawów, obrzękiem kolan. W takim wypadku specjaliści z http://ruszajpozdrowie.pl/co-zrobic-gdy-czujesz-bol-kolana-przy-zginaniu-i-prostowaniu/ zalecają odłożenie aktywności i przyjmowanie środków przeciwzapalnych. Po ustąpieniu reakcji bólowych warto rozpocząć treningi od ćwiczeń w odciążeniu najlepiej pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Doskonale sprawdza się na przykład jazda na rowerze stacjonarnym.

Poważne konsekwencje

Nieleczona kontuzja, nadmierne obciążenia mogą doprowadzić do bardzo poważnych stanów zapalnych. Szczególnie narażona jest kaletka maziowa. Pojawiający się ból przy zginaniu kolana bardzo często dotykają osoby, które zawodowo dużo noszą lub też ludzi otyłych. Im szybciej takie obolałe miejsca obejrzy lekarz i zdiagnozuje, co wywołało taki stan a tym samym zastosuje odpowiednie leczenie, tym lepiej dla naszego zdrowia. Poza tym ortopeda oceni, co wywołuje problem, zleci i farmakoterapię i rehabilitację i fizykoterapię. A przede wszystkim pomoże zmienić niewłaściwe nawyki, by hasło zadbaj o stawy nie było pustym sloganem.