7 września w całej Polsce odbyła się wyjątkowa, klimatyczna noc, noc pełna tajemnic, czyli Noc Bibliotek. Już po raz IX Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne dołączyło do wydarzenia.

W tegorocznej edycji nocy, hasło przewodnie brzmiało: „Absurd nie czytać”. Uczestnicy rozpoczęli wieczór od tworzenia baśniowej krainy na metry, gdzie wyobraźnia była jedynym ograniczeniem.

Następnie przyszedł czas na rywalizację podczas rozgrywek słownych i kalamburów, które pozwoliły rozwijać umiejętności twórcze oraz pamięciowe uczestników. Śmiech i radość towarzyszyły tym zabawom.

Kiedy noc zaczęła opadać, przyszedł czas na czytanie w świetle księżyca. Uczestnicy uzbrojeni w latarki, poduszki i kocyki, stworzyli wygodne kąciki, by oddać się magii czytania. Chętnych do wspólnego czytania nie brakowało, każdy chciał sprawdzić swoje umiejętności lektorskie i podzielić się ulubioną historią.

Kolejnym punktem programu były warsztaty tworzenia magnesów, podczas których uczestnicy wykazali się kreatywnością i talentem plastycznym. Powstały fantastyczne biblionocne dzieła, które przypominały o miłości do książek.

Noc zakończono seansem filmowym, podczas którego wyświetlono film „Moja mama gorylica”.

To właśnie takie wydarzenia sprawiają, że czytanie staje się przyjemnością, a książki stają się źródłem inspiracji i rozrywki.