Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na „Noc Muzeów w Biały Dzień 2023”. W tym roku przygotowano wiele atrakcji, które pozwolą zobaczyć muzeum w innej odsłonie i poznać tajemnice jego zbiorów.

Noc Muzeów w Biały Dzień odbędzie się w sobotę, 13 maja od 12:00 do 18:00.

W trakcie Nocy Muzeów będą otwarte magazyny rzeźby, w których centrum przechowuje dzieła sztuki gromadzone przez ostatnie 40 lat. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć prace, które na co dzień są niedostępne dla widzów.

Oprócz tego, będą dostępne otwarte pracownie rzeźbiarska i ceramiczna, gdzie artyści będą opowiadać o swojej twórczości i korzystaniu z różnych materiałów. Będą też warsztaty plastyczne, które nawiążą do aktualnie prezentowanych wystaw.

Dla miłośników pięknej kaligrafii przygotowano warsztaty, podczas których będzie można poznać tajniki tej sztuki.

Będzie też możliwość zwiedzania aktualnych wystaw, takich jak „Haptyczny rezonans materii: Maria Papa Rostkowska i gościnie w stulecie urodzin artystki”, „Memory of love” Sam Havadtoy, „Monady” Hanna Nowicka oraz „Jota złośnica” Monika Drożyńska.

Dla rodzin z dziećmi zorganizowano grę pn. „Pałac Pełen Tajemnic”, która przeniesie uczestników w czasie do XIX wieku i prezentując historię pałacu i jego mieszkańców.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.