Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na „NOC MUZEÓW W BIAŁY DZIEŃ”, gdzie będzie można zwiedzić wystawy Moniki Weiss oraz Ewy Marii Śmigielskiej, a oprócz tego będzie można się dowiedzieć czegoś o Adolfie Ryszce – wybitnym polskim rzeźbiarzu.

W niedzielę 23 maja, od 12.00 do 19.00 dla zwiedzających dostępne będą wystawy:

„Monika Weiss – Nirbhaya”

„Ewa Maria Śmigielska – Follow the Dragon”

A od 12.00 do 18.00 będzie można obejrzeć prezentację performatywną „Adolf Ryszka – prace w muzeum”

W godzinach od 12.00 do 18.00 na wystawie będą odbywały się dyżury pracowników CRP na zaaranżowanych stanowiskach – konserwator, inwentaryzator, dokumentalista oraz fotograf.

Prezentacja zatytułowana „Adolf Ryszka – prace w muzeum” to nietypowa wystawa będąca hołdem oddanym wielkiemu polskiemu rzeźbiarzowi, a zarazem ukazanie rutynowych działań prowadzonych przez pracowników Muzeum Rzeźby Współczesnej związanych z przyjmowaniem dzieł sztuki do kolekcji.

Pokaz zaaranżowano w taki sposób, aby prezentowane rzeźby ukazywały nie tylko dzieła wybitnego rzeźbiarza, ale i jego warsztat. Ekspozycja pokazuje zarówno obiekty przekazane przez spadkobierców w depozyt Centrum Rzeźby Polskiej, jak i prace, które od wielu lat znajdują się w naszej kolekcji.

Od 15.00 do 16.30 będzie można wysłuchać wykładu o twórczości Adolfa Ryszki, który poprowadzi Dorota Grubba

W miejscowej księgarni dostępne będą również książki wydawnictwa Centrum Rzeźby Polskiej.

Wydarzenia odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym oraz z zachowaniem limitu osób mogących przebywać jednocześnie na sali.

Bilet wstępu do galerii – 1 zł