Po raz drugi przyznamy również nagrodę specjalną za całokształt działalności na rzecz Szydłowca (nagrodzoną osobę wyłoni specjalnie powołana kapituła). 

W każdej edycji plebiscytu swój głos oddawało kilka tysięcy osób, głosując na swoich ulubieńców, tych których doceniają, swoich przyjaciół lub członków rodziny. Każdy powód był dobry 🙂

Starając się podsumować ostatni rok trzeba było przebrnąć przez wszystkie opublikowane teksty. To właśnie artykuły na portalu Nasz Szydłowiec w głównej mierze są wyznacznikiem nominacji. Nominowani są tylko Ci, którzy zaistnieli na łamach portalu. Jeżeli kogoś brakuje oznacza to jedynie, że nie pojawił się na portalu Nasz Szydłowiec lub był to jednorazowy „wyskok”. 

Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś został przez przypadek pominięty, dlatego czekamy na Wasze propozycje nominacji pod podanym niżej adresem mailowym. 

Plebiscyt ma na celu wyróżnić wszystkich tych, którym się chce, którzy robią dla Szydłowca wiele dobrego. Ma również na celu zachęcić innych do działania. Warto zaznaczyć, że już sama nominacja powinna być dla wszystkich sporym wyróżnieniem i zauważeniem dokonań.

Poniżej przedstawiamy nominowanych w poszczególnych kategoriach:

CZŁOWIEK/LUDZIE ROKU

w tej kategorii znajdziecie ludzi – grupy ludzi, którzy w ostatnim roku zrobili coś naprawdę dużego – na skalę Szydłowca.

Pomogli drugiemu człowiekowi, zorganizowali ważne wydarzenie społeczno-kulturalne lub promowali Szydłowiec poza miastem.

 

Szydłowiecki Sztab WOŚP – za organizację 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu

EventPro Szydłowiec – za szereg działań charytatywnych m.in za organizację zabawy sylwestrowej na rzecz Wioli Brzeźniak

Stowarzyszenie Honorowych Krwiodawców – za wielokrotne organizowanie zbiórki krwi

VAG Szydłowiec – za organizację majowego zlotu aut z grupy VAG, na który przyjechało setki osób z całej Polski

Grupa wolontariuszy „Bezdomniaki Szydłowieckie” – za bezinteresowną pomoc bezdomnym szydłowieckim czworonogom

Szydłowiecka drużyna „Szlachetnej Paczki” – za organizację 15 edycji Szlachetnej Paczki

Konrad Jóźwik i Krystian Korba – za szereg działań charytatywnych m.in Szydłowiecki Marsz Życia dla Wioli Brzeźniak i Mecz Charytatywny dla Sławka Nowakowskiego

Społeczny Komitet Organizacji Festynu dla Wioli Brzeźniak „Ży-Ra-Fa” – za organizację koncertu na rzecz Wioli Brzeźniak na którym zagrała m.in IRA

ks. Andrzej Kania – za organizacje i zapoczątkowanie Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli

Dariusz Grudzień – za organizację i pomysł Festiwalu Rock na Zamku im. Andrzeja Siewierskiego

 

SPORT

w tej kategorii znajdziecie sportowców i kluby sportowe 

odnoszących sukcesy w swoich dyscyplinach

 

Dominik Furman – za udany powrót do polskiej Ekstraklasy z Francji. Dominik wrócił do gry i w pewnym momencie przymierzany był do kadry Nawałki. 

SKKK MUSHIN – Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin „Mushin” – za szereg sukcesów sportowych, zarówno dzieciaków jak i seniorów. Ilość medali przywieziona do Szydłowca imponująca. 

Rodzinna Akademia Sportu – za systematyczne podnoszenie jakości siatkówki w Szydłowcu. RasSzóstka zagrała w świętokrzyskiej lidze kobiet i zdobyła wicemistrzostwo, również juniorzy osiągali dobre wyniki. 

Klub Szachowy „Wieża” – za propagowanie szachów w Szydłowcu, organizację wysokich rangą turniejów, a także podnoszenie poziomu poszczególnych zawodników.

SKS KB Viktoria Szydłowiec – za szereg sukcesów szydłowieckickich kick-boxerów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Za powrót do boksowania jednego z braci Rycerskich, dobre występy młodych zawodników, a także za wyróżnienie trenera Pawła Surdego. 

MKS Szydłowianka Szydłowiec – za dobre wyniki na czwartoligowym szczeblu rozgrywek piłkarskich i to pomimo znanych od lat problemów finansowych

Michał Podkowa (Green Ducks Radom) – za bardzo dobry sezon, który został zwieńczony wyróżnieniem MVP Sezonu w drużynie Green Ducks.

Wiktoria Pawlak (RAS Szydłowiec, SMS Police) – indywidualne wyróżnienie dla Wiktorii z powodu trafienia do SMS Police, szkoły która wychowuje siatkarskie mistrzynie. Sama nominacja do tej szkoły oznacza, że przed Wiktorią dużo dobrego. 

STS Szydłowiec – za propagowanie tenisa stołowego w Szydłowcu, jak również sukcesy na szczeblu ligowym w którym uczestniczy szydłowiecka ekipa. 

KS Akademia Piłkarska Szydłowiec – za sukcesy drużynowe i indywidualne zawodników APSZ, a także za kolejną udaną organizację międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla najmłodszych.

 

KULTURA

w tej kategorii znajdziecie: szydłowieckie instytucje kulturalne,

stowarzyszenia zajmujące się życiem kulturalnym, aktorów, muzyków itp. 

 

KiH Gościniec – za kultywowanie pamięci śp. Artura Łyczka i organizację rajdu szlakiem jego osoby. 

Miejska Orkiestra Dęta – za promowanie „dętego” grania z Szydłowca w różnych miejscach w kraju, obstawianie miejskich uroczystości, jak również zaszczepiania bakcyla wśród szydłowieckiej młodzieży. 

Fundacja Strefa JP2 – ilość tegorocznych działań fundacji jest trudny do opisania w jednym zdaniu. Strefa JP2 zostaje wyróżniona za szereg działań społecznych, kulturalnych i charytatywnych m.in za akcję „Zaczarowany tornister” czy „Gwiazdkę na Rynku”

Marian Frąk i Michał Kojara – szydłowieccy literacji, propagujący swoją pasję w Szydłowcu jak również poza granicami. Członkowie grupy literackiej „Wiklina” w Skarżysku Kam. 

Zuzanna Gadowska – za szereg nowych piosenek, które Zuza nagrała. Za liczne występy w Szydłowcu i wiele poza granicami miasta. Za rosnącą popularność wśród słuchaczy, a także za III miejsce w konkursie talentów „Co za Talent”

Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek” – za całoroczną bogatą ofertę kulturalną dla mieszkańców Szydłowca. 

Chór „Gaudium Canti” – za to, że nieustanie z wielkim wdziękiem promują szydłowieckie chóralne śpiewanie

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych – szydłowieckie muzem obchodziło w tym roku 40-lecie istnienia z tej okazji odbyło się wiele imprez promujących, muzeum stało się bardziej multimedialne, a wystawy zachwycają.

Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne – oprócz tego, że mieści się tam biblioteka to centrum mocno angażuje się w rozwój społeczno – kulturalny mieszkańców Szydłowca, chociażby poprzez organizację „Bibliotecznej Akademii Malucha” czy plenerowej biblioteki

Grupa Teatralna „Zamczysko” – za to, że od lat Irena Przybyłowska – Hanusz gromadzi młodzież przy sztuce. Nie inaczej było w 2015 roku.

Fundacja Aktywizacji Społecznej „Kanon” – aktywnie działająca fundacja na terenie Szydłowca w ostatnim roku zorganizowała między innymi spotkanie na Dzień Kobiet z bardzo dużą frekwencją, jak również festyn rodzinny nad zalewem

Olga Wojciechowska – indywidualna nominacja dla Olgi bardzo utalentowanej szydłowieckiej aktorki w głównej mierze za rewelacyjną rolę w spektaklu „Marianna P.”

Warsztaty Terapii Zajęciowej – za kulturalną aktywizację osób niepełnosprawnych w Szydłowcu poprzez stworzenie zespołu muzycznego z sukcesami oraz takich, którzy piszą wiersze. 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Szydłówek” – za to, że od jakiegoś czasu KSM w Szydłowcu nie kojarzy się tylko z kościołem. KSM z Szydłówka angażował się w organizację imprez zapoczątkownych przez K. Jóźwika i K. Korbę, jak również proponował swoje bardzo trafione przedsięwzięcia np. nauka jazdy na rolkach. 

Szydłowieckie Pasjonatki – nominacja dla grupy szydłowieckich kobiet za pasję do robienia czegoś z niczego i chęć dzielenia się swoją pracą ze społeczeństwem

Tomasz Kraska – za ciągły rozwój Tomasza, a także za wielotygodniowe prowadzenie na Szydłowieckiej Liście Przebojów w Radiu Szydłowiec z piosenką „Mur”

Aleksandra Piwońska – za rewelacyjny recital zorganizowany przez Zamkową Pracownię Olśnień i Wzruszeń. Recital, który dwukrotnie zapełnił salę kinową szydłowieckiego Zamku.

Azyl P. – za udany powrót na szydłowiecką scenę podczas Festiwalu „Rock na Zamku” im. Andrzeja Siewierskiego, powrót rewelacyjnie przyjęty przez publiczność. Podczas koncertu na wokalu wystąpił Marcin Czyżewski, reszta składu bez zmian: Dariusz Grudzień, Marcin Grochowalski i Jacek Perkowski. 

Radio Szydłowiec – za udaną jak do tej pory działalność radiową. To debiutancka działalność tego typu w Szydłowcu proponująca mieszkańcom Szydłowca kulturę na przeróżnych płaszczyznach muzycznych. Od rocka, poprzez disco polo i techno, do hip-hopu

Anna Bębenek – za indywidualne sukcesy na scenie szydłowieckiej, a co najważniejsze scenie krajowej: zwycięstwo w „Co za Talent” w Radomiu oraz udział w Hope Festivalu w Katowicach.

Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat” – za szereg działań społeczno – kulturalnych na terenie Szydłowca m.in za II Turniej Gry w Kapsle dla dorosłych czy organizację przeglądu filmów. 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca – chyba najdłużej działające stowarzyszenie na terenie miasta. Organizatorzy kwesty na szydłowieckim cmentarzu, a także konkursu filmów na temat miast.

Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” – za to, że od lat Sława Lorenc – Hanusz gromadzi młodzież przy sztuce. Nie inaczej było w 2015 roku. Do tego zwycięstwo jednej ze sztuk podczas tegorocznych „Gargulców”.

 

SZKOŁA

w tej kategorii wyróżniamy szydłowieckie szkoły, które promowały swoje działania na łamach portalu

akcje społeczne, wydarzenia kulturalne, charytatywne, sukcesy sportowe

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu

Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Sadku

Głosowanie będzie odbywać się na tej samej zasadzie co w latach ubiegłych, czyli mailowo. Zmieniamy trochę zasady i głosować mogą mieszkańcy tylko Gminy Szydłowiec, z racji tego, że działalność portalu Nasz Szydłowiec rzadko ma miejsce na terenie innych Gmin powiatu szydłowieckiego. Mogą głosować również osoby, które obecnie mieszkają poza Szydłowcem, a z niego pochodzą (liczymy na Waszą uczciwość 🙂 

GŁOS BĘDZIE WAŻNY TYLKO WTEDY KIEDY ODDANY ZOSTANIE WE WSZYSTKICH KATEGORIACH!

W PIERWSZYCH TRZECH KATEGORIACH WYBIERAMY TRZY NAJLEPSZE WEDŁUG NAS KANDYDATURY W ODPOWIEDNIEJ KOLEJNOŚCI (ponieważ punktowane są za 1 miejsce – 3pkt, za 2 – 2pkt, a za 3 – 1 pkt).

W KATEGORII ULUBIONA SZKOŁA WYBIERAMY JEDNĄ SZKOŁĘ!

GŁOSY WYSYŁAMY NA ADRES MAILOWY: plebiscyt.naszszydlowiec@gmail.com

WZÓR WAŻNEGO GŁOSU:

Marcin Banaszczyk, ul. Wschodnia, Szydłowiec (dane osobowe podlegają ochronie, po zakończeniu głosowania wszystkie maile będą skasowane)

Sport: Pele, Fajdek, Lewandowski

Kultura: Queen, Bogusław Linda, Adam Sztaba

Człowiek Roku: Szymon Hołownia, Jurek Owsiak, Janina Ochojska

Szkoła: Szkoła w Szydłowcu

TYLKO ZAGŁOSOWANIE W TEN SPOSÓB BĘDZIE SIĘ LICZYŁO!

Tysiące głosów w poprzednich edycjach, potwierdza, że nie mieliście z takim głosowaniem problemu, a jest to jak uważacie bardzo sprawiedliwe głosowanie.

GŁOSUJEMY DO 25 STYCZNIA 2016 ROKU!

W drugiej połowie stycznia odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagród, wraz z ogłoszeniem wyników. Datę podamy w najbliższym czasie. 

Z serdecznym pozdrowieniem

Marcin Banaszczyk, redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec

Bawcie się dobrze! Wszystkim życzę powodzenia 🙂