W niedzielę, 11 sierpnia na stadionie „Szydłowianki” odbył się piknik rodzinny połączony z otwarciem nowego budynku, który będzie zapleczem sanitarno -szatniowym dla piłkarzy.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Klub Sportowy „Szydłowianka” Szydłowiec przy współpracy z Urzędem Miejskim i SCK Zamek.
Zaplanowano wiele atrakcji dla wszystkich uczestników w każdym przedziale wiekowym.

Podczas pikniku odbywały się zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Młodzieżowe zespoły piłkarskie rozegrały mecze drużynowe, a młodzi piłkarze zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami. Nagrodzono także najlepszych zawodników i bramkarzy rozgrywek.

Meczem finałowym była rywalizacja oldbojów „Szydłowianki” Szydłowiec z oldbojami „Star Starachowice”. Po zaciętym meczu wynikiem 2-1 zwyciężyli goście. Rozegrano konkursy – rzutów karnych i strzelania na bramkę. Zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć pokaz zawodników Klubu Sportowego Viktoria Szydłowiec. Na dzieci czekały panie animatorki z wieloma ciekawymi propozycjami zabaw oraz darmowe dmuchańce. Były również stoiska gastronomiczne i stragany z zabawkami, a także darmowa grochówka dla wszystkich.

Na scenie zaprezentował się Zespół Rodzinny z Korzyc oraz zespół Zdziechowianki ze Zdziechowa. Na zakończenie pikniku wystąpił zespół „Players” grający muzykę taneczną, co nie umknęło publiczności, która bawiła się przy scenie do wieczora.

Na uroczyste otwarcie nowego obiektu, który został wybudowany, dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu Gminie Szydłowiec przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przybyli goście: posłowie na Sejm RP Anna Białkowska i Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, radna sejmiku Agnieszka Górska, dyrektor biura poselskiego Poseł Anny Kwiecień Anna Mirota, Artur Siwiorek – wójt gminy Mirów, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk, przedstawiciel wykonawcy Wojciech Kostrzewa, prezes honorowy MKS „Szydłowianka” Jan Tatar, prezes MKS „Szydłowianka” Maciej Stefański, bokser Michał Cieślak, a także radni Rady Powiatu i radni Rady Miejskiej. W oficjalnych przemówieniach goście gratulowali realizacji tej inwestycji oraz życzyli, aby nowy obiekt, był powodem do zadowolenia dla zawodników i tętnił życiem każdego dnia. Burmistrz podziękował wszystkim którzy przyczynili się do realizacji inwestycji.

Przez wiele lat występowałem w niebiesko -białych barwach. Dla mnie Klub zawsze był, jest i będzie bardzo ważny, tu pozostawiłem cząstkę siebie, dlatego nie żałuję ani jednej chwili spędzonej na boisku, poświęconej pracy i zaangażowania na jego rzecz. Rozwój Klubu to praca u podstaw i wierzę w jej pozytywny efekt. Dowodem na to są m.in. poczynione przeze mnie starania, aby obiekt przy ulicy Targowej nabierał nowego kształtu i zmieniał swoje oblicze, na miarę dzisiejszych czasów – dodał Burmistrz Artur Ludew.

Następnie wraz z wiceburmistrz Anetą Furmańską, radnymi miejskimi oraz przybyłymi gośćmi dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi przed nowym budynkiem, a ksiądz Michał Faryna poświęcił obiekt.

Niedzielny „Piknik Rodzinny” współfinansowany był z grantu przyznanego przez Lokalną Grupę Działania „Razem na Piaskowcu”.