Ciężko ogląda się w tym sezonie poczynania boiskowe drużyny seniorów Szydłowianki Szydłowiec. Trener Piotr Dejworek często nie ma łatwego zadania, jeżeli chodzi o optymalne skompletowania składu. Tak czy inaczej po 9. ligowych kolejkach można zauważyć, że nasz klub nie będzie walczył w tym sezonie o żadne wysokie cele. 

Spokojne utrzymanie i walka o pierwszą dziesiątkę może być maksimum na co stać naszą drużynę.

W ostatnią sobotę 28 września na własnym boisku Szydłowianka podejmowała ligowego outsidera drużynę Iłżanki Kazanów. Już do przerwy było 2:0, po golach Wiktora Sadzy i Bartosza Kozickiego. W drugiej połowie nasza drużyna dorzuciła trzy trafienia i wygrała 5:0. Gole strzelali: Michał Bednarek (2) i Grzegorz Obuch.

Po tak wysoko wygranym meczu na twarze zawodników wróciły uśmiechy i nadzieja na lepsze wyniki. Należy jednak pamiętać, że na dziewięć rozegranych do tej pory spotkań nasz zespół wygrał dopiero drugi raz. Na swoim koncie mamy jeszcze jeden remis i aż sześć porażek.

Następne spotkanie rozegramy w Lipsku z miejscową Powiślanką i nie będzie to mecz łatwy wszak drużyna z Lipska znajduje się na tę chwilę w ligowej czołówce. Łatwiejszy może być kolejny mecz w Szydłowcu z Pilicą Nowe Miasto nad Pilicą, naszym sąsiadem w tabeli.

Trzymamy kciuki za dobre wyniki!