Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodów: m.in. nauczyciele, samorządowcy, emeryci, przedsiębiorcy i młodzież szkolna. Jako cel nowo powstałego klubu sportowego, założyciele wyznaczyli popularyzację różnorakich form aktywności sportowej, a w szczególności rozwój sportu szachowego, jako dyscypliny powszechnej, pożytecznej dla rozwoju umysłowego dzieci i młodzieży szkolnej.

W pierwszej fazie istnienia działacze KS ALTERNATYWA zdecydowali skupić się na pozyskaniu środków na sfinansowanie profesjonalnego programu szkolenia przyszłych mistrzów szachowych. Program taki opierać się będzie na przeprowadzeniu kilkuletniego cyklu treningów z udziałem zawodowych trenerów, konsultantów i mistrzów szachowych. Planowany jest także powrót do tradycji symultan szachowych rozgrywanych corocznie w Szydłowieckim Centrum Kultury. O postępach, efektach pracy i rekrutacji do poszczególnych sekcji, będziemy informować za pośrednictwem lokalnych mediów. Jednocześnie miło nam poinformować, że tak krótko istniejący klub sportowy ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.

Drużyna naszych szachistów zwyciężyła w rywalizacji o Puchar Burmistrza Stąporkowa. Turniej rozegrano 21.11.br. w Domu Kultury w Stąporkowie. Wzięli w nim udział zawodnicy z rejonu Końskie-Przysucha-Szydłowiec-Skarżysko (z ograniczeniem do kategorii okręgowych). Na doskonały, ogólny wynik drużyny, ogromny wpływ miały wyniki: Dariusza Żurka z Chlewisk (aktualnego mistrza powiatu szydłowieckiego), który wygrał również klasyfikację indywidualną oraz Tadeusza Śmigielskiego – weterana szydłowieckich szachów, który indywidualnie zajął czwarte miejsce.

Cieszymy się z tego sukcesu i gratulujemy zwycięzcom.

Wojciech Bednarczyk