W środę 19 stycznia 2022 roku dwanaście klatek do przewozu psów służbowych trafiło na wschodnią granicę RP.

Klatki zostały dostarczone min. do PSG w Terespolu i PSG w Janowie Podlaskim (Nadbużański OSG) oraz do PSG w Mielniku (Podlaski OSG) skąd zostaną rozdysponowane zgodnie z potrzebami służby.

Klatki podarowała firma COMES Sokołowscy Spółka Jawna z Szydłowca, za pośrednictwem Zarządu Oddziałowego przy Nadwiślańskim Oddziale SG.

Przedsięwzięcie zainicjował nasz Kolega z NwOSG Mariusz Jędrys wraz z siostrą Moniką z PSG w Terespolu. Zauważyli Oni potrzebę wsparcia przewodników psów służbowych, wykorzystywanych w ochronie wschodniej granicy Rzeczypospolitej.

Obdarowani podziękowali w komunikacie Piotrowi i Markowi Sokołowskim właścicielom firmy Comes. Oprócz tego Marek Sokołowski za pośrednictwem swojego facebooka wyraził słowa uznania dla obrońców polskich i unijnych granic, funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Straży Granicznej i ich czworonożnych pomocników.

Solidne i trwałe klatki, poprawią bezpieczeństwo osób postronnych, a ciężko pracującym psom m. in. przy wykrywaniu narkotyków, materiałów wybuchowych, zapewnią miejsce wypoczynku. Tym bardziej, że do każdej klatki dodaliśmy miskę przenośną na wodę i karmę” – czytamy natomiast na fb firmy Comes.

foto. Marek Sokołowski/facebook