W „Gościu Niedzielnym” piszą o naszym Plebiscycie, a także o jednym ze zwycięzców czyli o Krystianie Korbie, który otrzymał statuetkę „Człowiek Roku” wspólnie z Konradem Jóźwikiem. O Krystianie piszą w tym największym katolickim piśmie z prostego powodu. Krystian jest alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Poniżej fragmenty artykułu z radomskiego dodatku „Gościa Niedzielnego”:

„…Krystian jest alumnem pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pochodzi z parafii Szydłówek. Razem z Konradem należeli do działającego przy parafii Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Chodziło o pomoc i uzbieranie pieniędzy na transplantację płuc dla chorej na mukowiscydozę dziewczyny. W 4 godziny zebraliśmy ok. 14 tys. zł., które umożliwiły jej zakwalifikowanie się na badania. Teraz czeka na dawcę. Przeszczep kosztuje 150 tys. euro. Cały czas trzeba będzie więc pomagać i zbierać pieniądze. Jeżeli będzie możliwość, to oczywiście będziemy działać razem z Konradem – wyjaśnia al. Krystian.

Pamiątkowe statuetki i dyplomy laureatom na szydłowieckim zamku wręczał Marcin Banaszczyk, redaktor naczelny portalu „Nasz Szydłowiec”. – Miło, że ktoś docenił nasze zaangażowanie, ale najbardziej cieszymy się z tego, że mogliśmy pomóc. Bo tak naprawdę więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu. Jeżeli możemy komuś pomóc, nie wahajmy się. Naprawdę warto się w to zaangażować i zrobić wszystko, co się tylko da. Uśmiech na twarzy osoby obdarowanej jest bezcenny – podsumowuje al. Krystian….”

Pełna treść artykułu TUTAJ

foto i tekst: radom.gosc.pl