„Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi” (Hi 29, 15) – ten cytat z Księgi Hioba otwiera Orędzie papieża Franciszka na XXIII Światowy Dzień Chorego. 

Orędzie z okazji tego święta napisał również abp Zygmunt Zimowski (biskup diecezji radomskiej 2002-2009). W orędziu – ze szpitalnego łóżka – dziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia i osobom, którzy pamiętają o chorych. Przypomiał Jana Pawła II, który uczył, że drogą do świętości może być również choroba.

Głos w sprawie Dnia Chorych zabrał również pochodzący z Szydłowca abp Wacław Depo – metropolita częstochowski – „Życie jest takim darem, które rzeczywiście zwraca nam uwagę na to, że ta krótkość i przemijanie jest tak wpisane w ten dar, że trzeba również pamiętać o tych, którzy cierpią, którzy współtworzą nasz świat, a nie marginelizować pewne tematy, a zwłaszcza udawać że ich nie ma. Ludzie cierpiący i chorzy muszą uwierzyć w swoją ogromną wartość.” – mówił na antenie jednej z częstochowskich stacji radiowych. (pełna wypowiedź TUTAJ)

Portal Nasz Szydłowiec wszystkim chorym i cierpiącym z naszego terenu składa z okazji XXIII Światowego Dnia Chorego życzenia dobrego zdrowia.