Podczas szydłowieckich zmagań rozegrano od razu dwie kolejki. W lidze biorą udział ministranci z trzech dekanatów: wierzbickiego, przysuskiego i szydłowieciego. Łącznie daje to ponad 200 ministrantów.

Rywalizacja podczas pierwszego dnia rozgrywek była bardzo ostra, ale jak przystało na ministrantów zgodna z przepisami.

Liga rozpoczęła się częścią oficjalną na którą przybył burmistrz Szydłowca Artur Ludew, przewodniczący Rady Gminy Jastrząb Wojciech Warso, dyrektor ZS im. JP2 Ewa Świercz, a wszystkich powitał organizator. Podczas „Ligi Ministrantów” nie mogło zabraknąć opieki duchowej, z zawodnikami byli: wysłannik Ojca Świętego pracownik kongregacji ks. prałat Albert Warso, dziekan wierzbicki ks. kan. Jan Chodelski, ks. kan. Zbigniew Tuchowski proboszcz parafii Jastrząb, ks. Andrzej Madej proboszcz parafii Wysoka oraz ks. Krzysztof Śliwak z parafii organizującej „Ligę Ministrantów”, który poprowadził modlitwę przed rozpoczęciem rozgrywek.

Po części oficjalnej rozległ się pierwszy gwizdek sędziego, emocji na boisku jak rownież na trybunach nie brakowało. Rywalizacja podczas pierwszego dnia rozgrywek była bardzo ostra i ambitna, ale jak przystało na ministrantów zgodna z przepisami.

Następna kolejka już 14 lutego w Przysusze.

Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc młodzieży z KSM Szydłówek i Oazy Jastrząb. Zapraszają do obejrzenia zdjęć i polubienia profilu Ligi na Facebooku, na profilu również aktualne tabele ligi.

Profil „Ligi Ministrantów” TUTAJ – Profil KSM Szydłówek TUTAJ

Patronat medialny nad rozgrywkami sprawuje portal Nasz Szydłowiec

ligaministrantow1kolejka1