W dniach 11.06.2017 r. – 14.06.2017 r. już trzeci raz dwie klasy ogólnopolicyjne z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu gościły w malowniczej miejscowości Murzasichle. Przygodę z górami młodzież rozpoczęła raftingiem ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy.

Spływ pontonem malowniczą i rwącą górską rzeką Dunajec pozwolił uczestnikom w najlepszy sposób zwiedzić fragment Pienińskiego Parku Narodowego. W drugim dniu pobytu uczniowie wyruszyli na podbój najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie Pienin Właściwych, zdobywając ich szczyty. W kolejnym dniu po zregenerowaniu sił w AQUA PARKU w Zakopanem młodzież poznawała inne osobliwości przyrody, tym razem Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Świeże, górskie powietrze sprzyjało kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności sportowych i sprawnościowych. Młodzież uczestniczyła w zajęciach w parku linowym i rozgrywkach w piłkę nożną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej i musztry, prowadzone przez młodszego brygadiera A. Wiśniewskiego i nadkomisarza R. Wyciszkiewicza.

Oprócz zajęć z edukacji policyjnej młodzież mogła nacieszyć „oko” pięknymi widokami, nie tylko z fotografii czy fotela kolejki na Gubałówkę, „dotknąć z bliska gór” i poznać historię regionu. Wieczorem natomiast wszyscy bawili się przy ognisku, któremu towarzyszyły dźwięki akordeonu, pełniącego również rolę natrętnego budzika. Kulminacyjnym elementem programu obozu szkoleniowo-sprawnościowego była uroczysta kolacja w góralskim szałasie, gdzie wielu uczestników mogło zaprezentować swoje ukryte talenty.

Wieczorem 14.06.2017 r. uczniowie wrócili do Szydłowca, trochę zmęczeni ale bogatsi w nowe doświadczenia.

info: Robert Wyciszkiewicz