Opaski takie mocuje się na ramieniu, dzięki czemu zapewniona zostaje swoboda ruchu. Rozwiązanie takie jest niewątpliwie o wiele bardziej wygodne, aniżeli trzymanie cały czas smartfonu w ręce. Jednocześnie mniejsza regulacja obwodu opaski pozwala na łatwe dostosowanie do obwodu ręki konkretnej osoby. Tak wykonana stabilizacja etui sprawia, że trzyma się ono jednego miejsca, a to jest ważne, gdy chodzi o komfort podczas biegu.

 

Ochrona telefonu

Wygoda to jedno, ale etui zapewnia coś znacznie więcej. Ten prosty w swej budowie gadżet sprawia, że Twój smartfon. Zazwyczaj opaska na telefon do biegania posiada zapinaną kieszeń i cechuje się szczelnością od zewnętrznej strony. W ten sposób częściowo zostaje zapewniona szczelność, co jest przydatne, gdy w trakcie biegu spadnie lekki deszcz.

Co więcej, w przypadku uczestnictwa w zawodach, dodatkowo chronimy telefon przed pobrudzeniem. Chodzi o sytuacje, gdy korzysta się z żeli energetycznych i poplami się palce samym żelem. W przypadku korzystania z etui, nie trzeba później trzymać telefonu w ręce, na której zostało kilka kropel żelu.

 

 

Proste monitorowanie aktywności

Oczywiście dla zapewnienia wygody równie dobrze można po prostu nie brać telefonu na trening. Ale dzięki stosowaniu opaski biegowej, w której jest umieszczony smartfon, można w prosty i wygodny sposób monitorować postępy w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Dzięki odpowiednim aplikacjom (chociażby Endomondo) możesz obserwować zmiany tempa biegu, a także sprawdzać, czy odpowiada ono założeniom treningowym, jakie zostały wcześniej zaplanowane.

Dodatkowo opaska na telefon do biegania zapewnia łatwą obsługę telefonu, dzięki czemu można na bieżąco modyfikować ustawienia używanych aplikacji treningowych. Zachęcamy przy tym do tego, by były to modyfikacje podnoszące poprzeczkę, a nie ułatwiające zadanie!

 

Poprawa bezpieczeństwa

Choć może się to na pierwszy rzut oka wydać zaskakujące, stosowanie etui poprawia także bezpieczeństwo biegaczy. Chodzi o osoby, które w trakcie treningów słuchają muzyki, wykorzystując w tym celu słuchawki przewodowe.

W przypadku odtwarzacza umieszczonego przy pasie lub smartfonu trzymanego w ręce, pojawia się problem z możliwością przypadkowego wyrwania kabla słuchawek. Z kolei opaska na telefon do biegania sprawia, że problem znika. Odległość od słuchawek jest mniejsza, a nadmiar kabla można zwinąć do samego etui, tym samym minimalizując ryzyko wystąpienia tego typu sytuacji. Wygoda użytkowania jest w tej sytuacji o wiele większa, bo nie trzeba się przejmować tego typu problemami.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.