Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szydłowcu, Komendanta Powiatowego PSP w Szydłowcu i Wójta Gminy Orońsko.

Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Jako reprezentanci gminy Szydłowiec stawił się obok OSP Majdów nasz zastęp OSP Szydłowiec.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników, jednak nie przeszkadzało to walczyć naszym druhom z pełnym oddaniem co doprowadziło do uzyskania przez nas II miejsca w powiecie zaraz za druhami z OSP Nowy Dwór, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium.

Po zakończeniu zawodów zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy, puchary, oraz nagrody rzeczowe natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali: v-ce prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie, Komendant Powiatowy PSP w Szydłowcu, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szydłowcu

Zawody strażackie są jedną z form doskonalenia zawodowego strażaków ochotników, którzy dają z siebie wszystko by wieść prym w swoim regionie. Jest to także wspaniała okazja do ćwiczeń, które rozpoczynają się już kilka tygodni wcześniej. Wszystkim dziękujemy za miłą atmosferę, zdrową rywalizację a zwycięzcom gratulujemy.

fot i info: OSP Szydłowiec

osppowiat2

osppowiat3

osppowiat4

osppowiat5