Nie zapominamy także o naszych rówieśnikach, którym bliska jest postać patrona i aktywne formy wypoczynku w postaci wędrówek po okolicach Szydłowca bliższych i dalszych.

Nowinką tegorocznego rajdu jest trasa dla cyklistów bo i ta forma pokonywania szlaków była bliska patronowi rajdu. Wystarczy powiedzieć, że dojeżdżał rowerem z Pawłowa do Szydłowca przez cały okres nauki w liceum. I co ciekawe wcale mu jazda na rowerze nie zbrzydła, bo w dojrzałym wieku też chętnie dosiadał jednoślada i jechał choćby z pielgrzymką na Jasną Górę.

W ubiegłorocznym rajdzie wzięło udział ponad stu uczestników i mamy nadzieję, że i w tym roku nie będzie gorzej a wspólne wędrowanie będzie służyć integracji międzypokoleniowej i stanie się miejscem spotkań z dawnymi przyjaciółmi ze szlaków makroregionu nazwanego przez J. Kondrackiego Wyżyną Kielecką.

Rajd jest wydarzeniem skierowanym do świadomych, indywidualnie dobranych 3- 4 osobowych patroli składających się z osób pełnoletnich (nie dotyczy trasy rowerowej). Pojedynczo zgłaszające się osoby będą dołączane do patroli 3 osobowych lub organizator utworzy z takich osób odrębne patrole.

Zgłoszenie udziału: zgłoszenia udziału na kartach zgłoszeń będą przyjmowane do 21 maja 2016 roku (włącznie) przez :

– komendant rajdu – tel. 510 121 367

– komendant trasy nr 1 – tel. 604 776 732

– mailowo : zapisy.rajd@wp.eu

Udział w rajdzie jest płatny i wynosi 20 zł od uczestnika. Opłata przeznaczona jest na pokrycie podstawowych kosztów organizacyjnych. Wpłaty należy dokonywać na konto: KIH Gościniec Południowo-Mazowiecki BS w Jedlińsku o/Szydłowiec 72 9132 0001 0000 4512 3000 0010 przelewem lub w kasie banku Szydłowiec ul. Bankowa 7

Każdy zgłoszony uczestnik rajdu otrzymuje:

  • znaczek rajdowy
  • ubezpieczenie od nieszczęśliwych zdarzeń na rajdzie
  • ciepły posiłek na zakończeniu rajdu,
  • możliwość uczestniczenia w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Do zobaczenia na trasach. Organizatorzy.

Poniżej portal Nasz Szydłowiec prezentuje:

Galeria zdjęć z ubiegłorocznego rajdu

REGULAMIN RAJDU (plik PDF znajdziecie tam wszystkie szczegóły)