W poniedziałek 13 stycznia szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowcu zasilił nowy wóz ratowniczo – gaśniczy GBA firmy Volvo z zabudową „Bocar”.

Pojazd wyposażony jest w profesjonalny sprzęt służący do ratownictwa technicznego, pozwalający na szybkie i sprawne przeprowadzanie akcji ratunkowych w każdych warunkach. Ponadto samochód zaopatrzony jest w sprzęt burzący jak również armaturę pożarniczą, która umożliwi działania
na trudnym terenie. Dodatkowym atutem jest duża pojemność zbiornika wodnego wynosząca 3000 litrów wody oraz zbiornika środka pianotwórczego o pojemności 300 litrów.

Ochotnicza Straż Pożarna w Szydłowcu jest jednostką prężnie działającą i rozwijającą się. W samym 2019r. ochotnicy byli dysponowani 199 razy.

Działania ratowniczo – gaśnicze obejmują teren gminy jak i powiatu, związane jest to z zagrożeniami pożarowymi, żywiołami przyrody, czy pomocą przy zdarzeniach drogowych.

Nowy samochód wraz z dotychczasowym pojazdem bojowym będącym
na wyposażeniu jednostki – Star 266, pozwoli na szybsze i sprawniejsze działanie.

Zakup wozu bojowego był możliwy dzięki dotacjom pozyskanym z Gminy Szydłowiec, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Koszt zakupu wyniósł 779 082,00 zł brutto. Od 15 stycznia pojazd jest wprowadzony do systemu oraz podziału bojowego.