W jednym miejscu o jednym czasie zebrało się naprawdę szacowne grono, ludzi bardzo utalentowanych, ludzi robiących dla Szydłowca i jego mieszkańców wiele wspaniałych rzeczy.

Postanowiłem rozpocząć spotkanie od krótkiej prezentacji multimedialnej i zaprosiłem wszystkich gości na krótki spacer ulicami Szydłowca w wiosennej scenerii. 

W  przywitaniu starałem się dosyć ciekawie przedstawić historię powstania portalu Nasz Szydłowiec, to jak zmieniał się na przestrzeni lat i jakie są główne sprawy, którymi  na łamach portalu się zajmuję.

 

Nadszedł czas na przedstawienie zebranym, wszystkich nominacji w kategoriach: Wydarzenie i Postać Roku 2013. Już sam fakt, że w obu kategoriach było ponad 50 nominacji świadczy o tym, że w Szydłowcu dzieje się dużo, a ludzie pochodzący z Szydłowca naprawdę odnoszą sukcesy i są bardzo wartościowi. Docenili to czytelnicy portalu i mieszkańcy, którzy bardzo ochoczo drogą mailową oddawali głosy. W Plebiscycie udział wzięło ponad 3 tysiące osób zameldowanych w powiecie szydłowieckim. 

Wielokrotnie oprócz samych głosów przysyłali bardzo budujące wiadomości. Szczególnie ciekawe były te, które pisali Ci, którzy w Szydłowcu już dawno nie mieszkali, a z ciekawości obserwują nasze poczynania tutaj na miejscu i są pełni podziwu dla ludzi i wielu działań realizowanych w Szydłowcu.

Zapoznanie gości ze wszystkimi nominacjami polegało na krótkim słownym przedstawieniu oraz pokazie multimedialnym, który zawierał zdjęcia każdej nominacji.

W tym miejscu nadchodzi pora na ogłoszenie pięciu pierwszych nagrodzonych miejsc w obu kategoriach:

WYDARZENIE ROKU:

  • I miejsce – dla wszystkich organizatorów Projektu „Wyszło Szydło” (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki – organizator, TAK Projektoriat i Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu Zamek – partnerzy)
  • II miejsce – dla pomysłodawców „Centrum Młodych – Strefy JP2”
  • III miejsce – dla organizatorów Projektu „JesteśMY” (Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie Projektoriat – organizator, Krytyka Polityczna – partner)
  • IV miejsce – dla organizatorów tradycyjnej imprezy „Wianki 2013”
  • V miejsce – dla organizatorów „Zlotu Aut Grupy VAG”

POSTAĆ ROKU:

  • I miejsce – Dominik Furman (piłkarz Reprezentacji Polski U-21/ Legia Warszawa (w okresie branym pod uwagę, od 2014 roku Toulouse FC)
  • II miejsce – Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN
  • III miejsce – SKS Kick-Boxing Viktoria Szydłowiec
  • IV miejsce – Zuzanna Gadowska (wokalistka, muzyk, kompozytor) oraz Jakub Sroczyński (siatkarz belgijskiego Fixit Kampthout)
  • V miejsce – Klub Biegacza „Endorfina”

W zdecydowanej większości gratulacyjne dyplomy i statuetki odbierali sami zainteresowani, niekiedy specjalni wysłannicy jak mama Kuby Sroczyńskiego, a czasami nikt…jak w przypadku Dominika Furmana, z którym dziś trochę się pośmiałem, ponieważ Dominik przyznał się do gapiostwa, proszę państwa zapomniał szczęśliwej nowiny o zwycięstwie przekazać rodzicom i swojemu rodzeństwu 🙂 wybaczyłem roztargnięcie Dominikowi, który tłumaczył się potwornym zamieszaniem wokół własnej osoby w ostatnich tygodniach, faktycznie od tylu nagłych zmian w życiu można było zapomnieć 🙂 

Dominik (Francja), Jakub (Belgia) i Zuza Gadowska (koncert), którzy fizycznie nie mogli się pojawić na gali przemówili do wszystkich zebranych z ekranu, ponieważ dzień wcześniej z każdym z nich przeprowadziłem rozmowę przez komunikator Skype. 

W kilku słowach zabrali głos również wszyscy nagrodzeni, którzy serdecznie dziękowali za zaufanie, za zdobyte głosy, obiecywali dalsze działania i kolejne sukcesy. Wszyscy ogromnie się cieszyli i mam nadzieję miło spędzili czas podczas gali. 

 

Swoim talentem uroczystość wręczenia nagród uświetnili wyśmienici wokaliści: Aleksandra Obara i Tomasz Kraska, którzy na sam koniec wykonali po dwa utwory. 

Zaskoczył mnie bardzo miło gospodarz miasta pan burmistrz Andrzej Jarzyński, który w pewnym momencie wkroczył na scenę i wygłosił wiele miłych słów, a także docenił moją osobę i działania portalu. Żeby zjednoczyć się w stylu, który swoją osobą zaproponowałem na wczorajszy wieczór…zdjął krawat 🙂

Poniżej zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej, a już na dniach przygotowana będzie krótka relacja video. 

GALERIA (od dziś przez tydzień z tego miejsca możecie pobierać zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości) 🙂

Wczoraj dziękowałem wielokrotnie, ale oczywiście muszę podziękować w tym miejscu jeszcze raz, tutaj te słowa zostaną na zawsze: 

dziękuję wszystkim nominowanym i laureatom, wszystkim którzy 6 lutego znaleźli czas i pojawili się na uroczystym wręczeniu nagród, dziękuje pani dyrektor Małgorzacie Bernatek za udostępnienie sali konferencyjnej w RCMB, Agnieszce Sobutce – Klepaczewskiej za cenne rady i wsparcie, Pawłowi Sasalowi za obsługę nagłośnienia, Agnieszce i Zbyszkowi Kwaśniewskim za obsługę foto i video, Ilonie Mamli za zdjęcia, Agnieszce Banaszczyk za ufundowanie pięknych róż dla laureatów, Arkowi Guli z Meduza Media za wykonanie i ufundowanie dyplomów gratulacyjnych, Oli i Tomkowi za wspaniałe występy artystyczne, mojemu bratu  Filipowi za pomoc przy wręczaniu nagród, burmistrzowi Szydłowca za obecność który jako jedyny przedstawiciel samorządu pojawił się na uroczystości choć zaproszeni byli wszyscy, na koniec najmocniej dziękuje mojej żonie i rodzinie, którzy bardzo mnie wspierali w tym przedsięwzięciu. 

Jeszcze raz wszystkim składam wielkie podziękowania i słowa gratulacji

obyśmy w takiej atmosferze jak w dniu wczorajszym już zawsze działali na chwałę Szydłowca!

Od siebie pozwolę sobie dodać podziękowania za to, że tak licznie zaszczyciliście Państwo omawianą uroczystość

Do zobaczenia na ulicach Szydłowca oraz podczas szydłowieckich wydarzeń

Marcin Banaszczyk

redaktor naczelny portalu www.naszszydlowiec.pl