Faworytem tego spotkania byli zawodnicy Formatu i już w pierwszej minucie Krzysztof Duda pokonał Michała Kornackiego (zastępującego dzielnie podstawowego bramkarz NSZ Team Michała Podkowe). Mimo wszystko spotkanie toczyło się na dość wyrównanym poziomie, niestety w 7 minucie błąd defensywy portalowej drużyny i Krzysztof Duda trafił do siatki po raz drugi. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową strzelił Rafał Michalski.

Nasz Szydłowiec Team do drugiej połowy przystępował pełen nadzieji na dobry wynik. Szybko te plany zweryfikował po raz trzeci Krzysztof Duda już w pierwszej minucie drugiej połowy. Do końca meczu NSZ Team za wszelką cenę chciał spróbować doprowadzic do wyrównania. Udało się jednak tylko raz pokonać bramkarza rywali, dokładnie w 26 minucie, gdy do bramki trafił Marcin Ślusarczyk. Końcowy wynik 3:2 dla Formatu to dobrym i wyrównanym meczu.

 

Następny pojedynek to mecz pomiędzy ustępującymi mistrzami czyli Starymi Wariatami a zasiadającą na królewskim (szydłowieckim) tronie drużyną Contra Team. Stare Wariaty to całkiem inna drużyna niż w poprzednim sezonie. Nie tylko brak Jarosława Gołdy (król strzelców poprzedniego sezonu), ale również strata Rafała Indyki i Łukasza Szyszki w trakcie obecnego sezonu zostawiły swój ślad na drużynie.

Mimo wszystko po 5 minutach było 1:1 po golach Raciborskiego (Contra) i Piwowarskiego (SW). Krótka ławka rezerwowych (a w zasadzie jej brak) u Starych Wariatów powodowała, że można było się domyśleć szybkiej przewagi Contry. Stare Wariaty choć przegrały to trzeba przyznać, że walczyli dzielnie. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Contry w tym miejscu warto zaznaczyć, że 4 bramki strzelił Michał Raciborski dokumentując zdobycie korony króla strzelców z 30 golami na koncie.

 

Trzeci mecz rozegrały drużyny Budki Szatan i UKS Olimp Liceum. Mecz praktycznie bez historii, ponieważ doświadczona i liczna drużyna z Budek nie dała żadnych szans młodym zawodnikom z szydłowieckiego ogólniaka.

Od samego początku widać było większą dojrzałość u zdobywców wicemistrzostwa. Z Budkami nikomu nie gra się wygodnie, ponieważ drużyna ta słynie z ogromnej waleczności. Mecz zakończył się wynikiem 7:0, co jasno pokazuje kto był w tym meczu lepszy.

 

Kolejny mecz zagrały drużyny Stare Wariaty i Nasz Szydłowiec Team. Dla obu drużyn, był to już drugi mecz tej niedzieli. Obie swoje spotkania nieznacznie przegrały i za wszelką cenę chciały na zakończenie sezonu wygrać.

Stare Wariaty miały jeszcze większą motywację, ponieważ ten sezon był dla nich zdecydowanie gorszy od poprzedniego, gdy zdobywali mistrzostwo. Nasz Szydłowiec Team to zespół, który w tej rundzie zrobił naprawdę widoczny postęp.

W tym meczu to jednak Stare Wariaty pokazały wszystko co najlepsze, praktycznie nie dają dość do „glosu” NSZ Team. Był to prawdziwy pogrom i sroga nauczka dla portalowej drużyny. Wynik 10:1 mówi sam za siebie. Na uwagę zasługuję honorowa bramka, którą strzelił Grzegorz Lisek nowy nabytek Nasz Szydłowiec Team.

 

Następne spotkanie miało być rozegrane pomiędzy drużynami FC Format, a Contra Team. Niestety w ciągu kilku godzin skład Formatu się rozsypał i nie mieli oni zawodników, by podejść do meczu. Ze względu na koniec sezonu nie było możliwości rozegrać meczu w innym terminie i zarządzony został walkower na korzyść Contry.

 

Ostatni mecz tego dnia to pojedynek pomiędzy Budkami, a Jackpotem. Budki zapewniły sobie już wcześniej wicemistrzostwo, Jackpot natomiast musiał wygrać by być pewnym miejsca na podium, na dobrą sprawę nawet remis by wystarczył. W przypadku porażki liczyły się „małe punkty”. No właśnie i na te „małe punkty” musiał liczyć Jackpot, ponieważ po twardym spotkaniu uległ Budkom 0:3.

{phocagallery view=category|categoryid=213|limitstart=0|limitcount=12}

 

Podsumowując sezon: Contra Team została zdecydowanie Mistrzem SZLP z przewagą sześciu punktów, choć trzeba przyznać, że w drugiej rundzie zdobywcy mistrzostwa prezentowali się słabiej to jednak przewaga uzyskana w rundzie jesiennej wystarczyła.

Budki natomiast zagrały na odwrót jesienią słabiej, a wiosną rewelacyjnie i równie pewnie zdobyły wicemistrzostwo SZLP z przewagą 9 punktów.

Walka o podium toczyła się do samego końca i jak się okazało brązowe medale wywalczyli zawodnicy drużyny Jackpot. Taki sam wynik punktowy miały również drużyny Olimp Liceum i Stare Wariaty, o kolejności zadecydował stosunek bramek w meczach bezpośrednich między tymi trzema drużynami. O …jedną bramkę , lepszy okazał się Jackpot.

Na dole tabeli wycofany już zespół Zimbabe i Nasz Szydłowiec Team, który na koniec sezonu może się cieszyć z widocznego postępu w grze i pokonania zdobywcy brązowego medalu drużyny Jackpot.

Królem strzelców został Michał Raciborski – 30 goli.

TABELA SEZONU 2012/13 (pozycja, drużyna, mecze, punkty, * – stosunek bramek w meczach bezpośrednich drużyn: Jackpot, Olimp, Stare Wariaty)

1. Contra Team – 14 – 37

2. Budki Szatan – 14 – 31

3. Jackpot  – 14 – 22  17-13*

4. Olimp Liceum –  14 – 22  18-14*

5. Stare Wariaty – 14 – 22  13-21*

6. Format – 14 –  21

7.Nasz Szydłowiec – 14  – 9

8. Zimbabe – 14  – 0 

 

W niedzielę 30 czerwca rozegrany zostanie jeszcze jeden akcent Szydłowieckiej Ligi Piłkarskiej mianowicie Puchar Ligi. W ostatnią niedzielę kapitanowie drużyn wylosowali pary ćwierćfinałowe. Z racji wycofania się z rozgrywek drużyny Zimbabe jedna drużyna mogła wylosować „wolny los” i bez gry awansować do półfinału.

Oto pary ćwierćfinałowe:

Jackpot – Nasz Szydłowiec Team

Budki Szatan – Contra Team

UKS Olimp Liceum – Stare Wariaty

Format – wolny los

 

Półfinał:

Jackpot/NSZ Team – Format

Budki/Contra – Olimp/Stare Wariaty

 

Mistrza ligi już znamy, kto jednak sięgnie po Puchar Ligi dowiemy się już w najbliższą niedzielę. Patrząc na pary już wiemy, że w półfinale zabraknie jednego z faworytów i będzie to albo Contra albo Budki, które to los sparował już w pierwszej fazie. Zapowiada się ciekawa, emocjonująca i być może sensacyjna rozgrywka.

Niedziela – 30 czerwca – Orlik przy ulicy Sportowej – Start o godzinie 10.oo. Zapraszamy !!!