10 listopada odbył się odbiór zadania „Zagospodarowanie terenu miasteczka ruchu drogowego na Osiedlu Wschód w Szydłowcu w ramach „Poprawy infrastruktury sportowej poprzez utworzenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Wschód w Szydłowcu”.

Odnowione miasteczko ruchu drogowego zyskało nową nawierzchnię, sygnalizatory świetlne, znaki drogowe, stojaki na rowery.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich, dyrektorzy szkół, uczniowie szkół podstawowych, funkcjonariusze KPP w Szydłowcu oraz zaproszeni goście.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu – Zbigniew Mazurkiewicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej Jadwiga Kopycka, radny Adam Pietras, funkcjonariusz KPP w Szydłowcu.

W trakcie przemówień, podkreślano, że takie inicjatywy mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Plac komunikacyjny to doskonałe, bowiem miejsce, by sprawdzić swoje umiejętności.

Przy okazji otwarcia odnowionego miasteczka, policjanci wskazywali dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze. Następnie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zademonstrowali swoje umiejętności. Wszystkim przekazano zestawy elementów oświetleniowych, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Miasteczko ruchu drogowego to niezwykle ważne miejsce na mapie dziecięcych aktywności. Jest to też doskonałe miejsce do organizowania wszelkiego rodzaju konkursów oraz egzaminów na kartę rowerową i motorowerową.

Koszt realizacji tej inwestycji to 450. tys zł. Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji przeznaczył prawie 290 tys. zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury „Mazowsze dla sportu”.

Info: UM w Szydłowcu

Poniżej prezentujemy foto i wideorelacje zrealizowane przez Nasz Szydłowiec TV