W przedsięwzięciu uczestniczyło 20 osób. Miejscem realizacji był teren Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. W sobotę uczestniczyliśmy we wspólnym treningu Kihon oraz Ido geiko. Wieczorem spotkanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Następnie kontynuacja kolacji i obowiązkowa nauka jedzenia pałeczkami, gdzie daniem głównym było sushi wykonane przez sempai Michała Mazura.

O godzinie 21.30 w uroczysty sposób uczciliśmy pamięć zmarłego w 1994 roku Sosai Masutatsu Oyamy. W ciszy i zadumie odczytano jego życiorys, złote myśli oraz esencję przemyśleń znaną, jako „Duch Kyokushinu”:

Głowę trzymaj nisko (bądź skromny)

Lecz spoglądaj wysoko (bądź ambitny)

Mów roztropnie (uważaj na to, co mówisz

) Miej dobre serce (zwiększaj swoje możliwości)

Służ innym ludziom z czcigodną pobożnością (służ swoim rodzicom) – traktuj to jako punkt wyjścia.

Posiadłszy ducha Kyokushinu musimy pomóc sobie wzajemnie, aby zapewnić karate Kyokushin wieczne trwanie.

Na zakończenie najstarszy stopniem karateka odczytał przysięgę Dojo Kun. O godzinie 22,30 rozpoczęliśmy oglądanie filmu powstałego na podstawie życiorysu Masutatsu Oyamy „Fighter In The Wind”.

Niedzielę rozpoczęliśmy porannym rozruchem tj. biegiem i ćwiczeniami w pobliskim lesie. Następnie wspólne śniadanie. Trening Kata. Czas na odpoczynek i małą kawę (oczywiście dorośli). Kolejne zajęcia to trening samoobrony i Kumite, po których zasiedliśmy do wspólnego obiadu. Jeszcze tylko „300 Seiken”, wspólne fotografie, sprzątanie i do następnego roku. Czas spędzony razem wzbogacił nas o kolejne doświadczenia. To czas spędzony w przyjacielskiej atmosferze, pełnej ciepła i życzliwości. To nie tylko treningi. To również dobra zabawa, poznawanie siebie nawzajem i możliwości polegania na sobie. W tym roku do przedsięwzięcia włączyliśmy karateków z grupy średniozaawansowanej, którzy również chcieli w pewnym stopniu sprawdzić się i poczuć klimat, jaki towarzyszył uczniom Mas Oyamy, którzy przez okres trzech lat mieszkali i ćwiczyli u boku swojego mistrza. To bardzo chwalebne i pocieszające, gdyż za dwa, trzy lata to oni zasilą grupę zaawansowaną stając się zarazem następcami niektórych zawodników.

Serdecznie chciałbym podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, za wspaniałą współpracę, pełne zaufanie, jakim nas darzy, a przede wszystkim okazywanie nam nieograniczonej pomocy w realizacji naszych inicjatyw – sensei Robert Wyciszkiewicz. Ogromne OSU!!!

dobawdojo1

dobawdojo2

dobawdojo4

Więcej zdjęć TUTAJ