Kolejny piłkarski weekend za nami. Drużyny z powiatu szydłowieckiego zakończyły go w różnych nastrojach. Tym razem po równo: dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki.

W radomskiej klasie okręgowej Szydłowianka Szydłowiec na wyjeździe mierzyła się z liderem tych rozgrywek Energią Kozienice. Nasza drużyna nie była faworytem tego meczu, ale nadzieje były. Tym bardziej, że do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Niestety w drugiej połowie gospodarze pokazali swoją wyższość strzelając trzy bramki. Szydłowianka odpowiedziała jednym golem, a mecz zakończył się jej porażką 1:3.

Faworytem swoje meczu była natomiast Oronka Orońsko, która na własnym boisku podejmowała Mogielankę Mogielnica drużynę z dołu tabeli. Goście przyjechali do Orońska ewidentnie po remis, co pokazywali walcząc o każdy centymetr boiska. Zespół z Orońska w pierwszej połowie był lepszy co udokumentował strzelając gola na 1:0. Niestety w drugiej połowie zabrakło postawienia przysłowiowej kropki nad i, co wykorzystała drużyna przeciwna. Mogielanka dwukrotnie cieszyła się z goli po bardzo dobrze wykonanych rzutach rożnych. Wynik końcowy 1:2.

Do sporej niespodzianki doszło dziś w Orońsku, gdzie miejscowa Oronka podejmowała w ramach radomskiej Klasy Okręgowej…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Sobota, 3 października 2020

Po 10 kolejkach po słabszych występach,  Oronka Orońsko zbliżyła się do środka tabeli, a Szydłowianka do strefy spadkowej. Obydwie drużyny muszą poprawić swoją grę.

W radomskiej A klasie tym razem lepiej zaprezentował się KS Jastrząb.

Drużyna z Jastrzębia na własnym boisku podejmowała młody zespół rezerw radomskiej Broni. Od początku to gospodarze wyglądali lepiej na tle rywala, który w głównej mierze starał się przeszkadzać, przy czym często stosował nadmierną ostrość w grze. Swoją przewagę KS pokazał w pierwszej połowie strzelając na 1:0, w drugiej poprawili wynik strzelając drugiego gola. To pierwsze zwycięstwo KS Jastrząb na własnym boisku w tym sezonie. Wynik końcowy 2:0

Bardzo ważne zwycięstwo (i do tego pierwsze na własnym boisku w tym sezonie) odniosła w radomskiej Klasie A drużyna KS…

Od jakiegoś czasu obserwujemy lekką zadyszkę Gryfii Mirów, która na początku sezonu była bliska czołówki, a ostatnie słabsze wyniki sprawiły, że nawet na klubowym facebooku możemy przeczytać o tym, że chyba pora przyzwyczajać się do roli ligowego średniaka. Tym razem Gryfia na własnym boisku nie dała rady niżej notowanemu rywalowi KS Chomentów. Pomimo prowadzenia Gryfia dała sobie wyrwać zwycięstwo. Wynik końcowy 2:2.

Gryfia Mirów w ligowej tabeli nadal wysoko bo na piąty miejscu, ale z bardzo dużą stratą do dwóch najlepszych drużyn (13 i 8 punktów). Jak na beniaminka coraz lepiej spisuje się KS Jastrząb, który już zajmuje 7 miejsce i traci tylko jeden punkt do drużyny z Mirowa.

W Klasie B również mamy dwie drużyny, które są na dwóch biegunach.

Rewelacyjnie od początku sezonu spisuje się Postęp Łaziska, który ewidentnie zmierza w stronę awansu. W ostatni weekend pojechali do Ciepielowa by zagrać z wiceliderem tabeli drużyną Video. Zespól z powiatu szydłowieckiego okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając, aż 4:1. Za tydzień ostatnia kolejka rundy jesiennej Klasy B i już wiadomo, że Postęp będzie liderem jesieni.

Coraz lepiej radzi sobie Hubal Chlewiska, który po bardzo kiepskim początku sezonu w ostatnim czasie zaczyna punktować. Tym razem piłkarze z Chlewisk wywalczyli remis w Zwoleniu z rezerwami Zwolenianki. Wynik końcowy 1:1

Następny ligowy weekend:

Klasa Okręgowa

Szydłowianka Szydłowiec – Powiślanka Lipsko – 10 października, sobota, godzina 11:00

Centrum Radom – Oronka Orońsko – 11 października, niedziela, godzina 15:00