Wyłoniony zostanie mistrz juniorów, mistrz gimnazjalistów i mistrz w kategorii szkół podstawowych. Trzech najlepszych juniorów z tego turnieju awansuje do Mistrzostw Powiatu, do turnieju półfinałowego z seniorami (będzie to dodatkową nagrodą i motywacją dla młodych zawodników). Natomiast seniorzy zmierzą się w jednodniowym turnieju o wejście do półfinału Mistrzostw w pierwszej połowie października. Będzie to też 7 rund po 20 minut na zawodnika na partię. Z tego turnieju do półfinału Mistrzostw Powiatu awansuje 7 najlepszych seniorów. Półfinał Mistrzostw będzie turniejem rozegranym systemem „każdy z każdym ” i będzie turniejem kilkudniowym. Rozegrany zostanie z czasem po 30 minut na zawodnika, na partię. Półfinały planuje się przeprowadzić na przełomie października i listopada.

Dwaj najlepsi zawodnicy z półfinałów Mistrzostw staną do walki w 6-rundowym pojedynku o tytuł Mistrza Powiatu w szachach – 2015 . Natomiast zawodnicy zajmujący w półfinałach miejsca 3 i 4 zmierzą się w małym finale o brązowy medal Mistrzostw Powiatu – również w 6-rundowym pojedynku. Finały będą grane z czasem 1 godz. na zawodnika na partię. Planuje się je przeprowadzić na przełomie listopada i grudnia.

Wcześniej w pierwszej połowie września 2015 zostanie przeprowadzony turniej o mistrzostwo Klubu Szachowego „Wieża” Szydłowiec, jednodniowy, seniorzy razem z juniorami, 7 rund z czasem 15 minut na zawodnika, na partię.

Już teraz zachęcamy zawodników do zgłaszania się do turniejów: telefonicznie na numer 608 494 049 , listownie na adres Klub Szachowy „Wieża” , ul. Browarska 6 , 26-500 Szydłowiec lub Marian Frąk , ul. Powstania Warszawskiego 14 , 26-500 Szydłowiec , ewentualnie e-mail: michal.kojara@interia.pl . Prosimy szkoły o zachęcanie młodych zawodników do udziału w turnieju juniorskim. Uprawnionymi do gry w Mistrzostwach Powiatu są wszyscy zawodnicy zamieszkujący na terenie powiatu szydłowieckiego, a także uczniowie szydłowieckich szkół ponadgimnazjalnych (niezależnie od miejsca zamieszkania ) ,również dorośli szachiści pracujący na terenie powiatu.

Informują: Marian Frąk – prezes K.Sz. „Wieża” Szydłowiec, Michał Kojara -sekretarz Klubu