Uczestników powitał Sylwester Różycki – prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsku, które organizowało bieg, a następnie krótką prelekcję o wydarzeniach z roku 1918 przedstawił regionalista i pasjonat historii Polski – Stefan Stanik.

Pomimo dżdżystej aury na starcie biegu stawiło się ponad 30 zawodników, m.in. z Radomia, Skarżyska Kamiennej, Szydłowca, Orońska, Jastrzębia, Kowali, Mirowa, Pruszkowa, Grójca, Wiązownej, a także Bliżyna. Zawodnicy rywalizowali na dystansie nieco ponad 7 km, a start i meta biegu zlokalizowana była na polanie przy 350-letnim pomniku przyrody Dębie Czwartaku. Medale, dyplomy i nagrody zostały rozdane w kategoriach wiekowych do 18 lat i powyżej 18 lat z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Wśród Pań powyżej 18 lat na podium stanęły odpowiednio: Lidia Czarnecka, Ewelina Płatos i Klaudia Kotańska. Natomiast wśród mężczyzn na metę jako pierwszy dobiegł Marek Książek, a następnie Rafał Czarnecki i Michał Jagieło. Najlepszy czas wśród mężczyzn poniżej 18 lat osiągnął Sebastian Rogalski, a wśród kobiet poniżej 18 lat – Sandra Chojnacka.

Sponsorami biegu były firmy z terenu Gminy Orońsko, tj. Mar-Rom, Auto-Woźniak, Remar, Hotel Wasik i Wasik-Materiały Budowlane, Firma Pestka oraz Kubimex. Natomiast upominki dla osób, które zgłosiły internetowo swój udział w biegu ufundowała firma Campeon.pl z Pionek k/Radomia.

Organizatorzy biegu dziękują strażakom jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Orońska i Dobruta, którzy zadbali o zabezpieczenie trasy biegu, a także wszystkim uczestnikom tej imprezy sportowej oraz zapraszają ich do udziału w kolejnej edycji biegu w przyszłym roku.

biegniepodlegosci1

biegniepodlegosci3