Pojawiały się pogłoski o zainteresowaniu: Cracovii Kraków, Jagielonii Białystok, Zaglębia Lubin, mówiło się także o Legii czy o kierunku zagranicznym (Holandia, Belgia, Niemcy).

Jak się dziś okazało Dominik Furman podpisał trzyletni kontrakt z drużyną do której był ostatnio wypożyczony czyli do ekstraklasowej Wisły Płock. Włodarze płockiego klubu nie podali kwoty jaką wydali na Furmana, wiadomo jedynie, że Dominik w klauzuli wypożyczenia wpisaną miał kwotę odstępnego 350 tysięcy euro. Jak podaje portal TransferMarkt takie pieniądze zostały przez Wisłę wydane. Pomimo tego trzyletniego kontraktu pojawiają się jeszcze plotki, że to tylko przykrywka do droższego transferu, ale już z Wisły. Czy coś jest na rzeczy? Jeszcze nie wiadomo.

Furman po powrocie do Polski rozegrał niezły i co najważniejsze równy sezon. 32 spotkania (na 37 możliwych), trzy gole i pięć asyst to dorobek Dominika z sezonu 2016/2017.

Kibice Wisły Płock na forach internetowych nie kryją radości, ponieważ Furman gwaratnuje wysoką jakość w środku pola ich ulubionej drużyny. Pojawiają się również głosy, że Furman wreszcie poszedł po rozum do głowy i postawił na stabilizację.

My tutaj, z Szydłowca życzymy Dominikowi samych sukcesów i jeszcze lepszego sezonu od tego niedawno zakończonego!

fot. Wisła Płock