Mł. asp. Ireneusz Łyżwa wraz z psem Aresem zajął drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji i będzie razem z policjantem z Radomia reprezentował garnizon mazowiecki w finale ogólnopolskim, który odbędzie się jesienią w Sułkowicach.

W dniach 25-26 czerwca 2018 roku w Sułkowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. W rywalizacji wzięło udział 14 przewodników z psami służbowymi kategorii patrolowo-tropiącej z jednostek Policji garnizonu mazowieckiego. Wśród nich był policjant z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wraz ze swoim psem służbowym o imieniu Ares i zajął drugie miejsce.

Policjanci oraz psy służbowe biorący udział w eliminacjach byli oceniani na postawie wyników uzyskanych w poszczególnych konkurencjach, do których należało m.in. posłuszeństwo psa służbowego, wyszukiwanie zapachu ludzkiego w terenie zróżnicowanym, pościg za osobą, obrona przewodnika podczas konwojowania, atak pozoranta na psa, poszukiwanie ukrytej osoby oraz tor przeszkód. W kwalifikacji końcowej policjant szydłowieckiej Policji mł. asp. Ireneusz Łyżwa wraz ze swoim psem służbowym Aresem zajął drugie miejsce i będzie reprezentował nasz garnizon w finale ogólnopolskim.

Mł. asp. Ireneusz Łyżwa pełni funkcję przewodnika psa od 2014 r., kiedy to po półrocznym szkoleniu owczarek holenderski o imieniu Ares trafił pod jego opiekę. Oprócz codziennej służby, którą wspólnie pełnią, Ares bardzo chętnie uczestniczy w spotkaniach z dziećmi. Dzieci z dużym zainteresowaniem podziwiają prezentowane tresury psa służbowego, w których bardzo starannie wykonuje polecenia swojego przewodnika i fascynują się głaskaniem czworonoga, a Ares bardzo lubi taką formę zabawy z najmłodszymi.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

st. sierż. Marlena Skórkiewicz