Patryk Czarnota, wychowanek Szydłowianki Szydłowiec, zawodnik grający ostatnio w Oskarze Przysucha podpisał w lipcu umowę i został zawodnikiem trzecioligowej Broni Radom. 

To solidne wzmocnienie bloku defensywnego radomskiej drużyny, ponieważ Patryk może grać zarówno jako środkowy obrońca i defensywny pomocnik. Obdarzony jest świetnymi warunkami fizycznymi co pozwala mu na świetną grę w powietrzu.

Patryk Czarnota mimo swoich zaledwie 23 lat prezentuje wysoką formę, co widać było szczególnie w meczu sparingowym z Widzewem (gol w 8 min). To nie pierwsze podejście naszego klubu pod tego zawodnika. Był na liście życzeń i trenował w zespole trenera Dariusza Różańskiego. Był również na liście życzeń trenera Kupca rok temu latem, ale wówczas szybszy był Oskar Przysucha. teraz też nie było łatwo, ale z pewnością warto – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Broni Radom.

Po trzech kolejkach trzeciej ligi mazowieckiej grupy I, Broń ma na swoim koncie 4 punkty (1-1-1). We wszystkich dotychczasowych spotkaniach Patryk Czarnota wychodził w pierwszym składzie. Dwa rozegrał w całości, w jednym przegranym meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki został zmieniony po godzinie gry.

Warto przypomnieć, że zawodnikiem Broni Radom jest również inny były zawodnik Szydłowianki Szydłowiec, wychowanek Oronki Orońsko czyli Kamil Czarnecki.

fot. bronradom.pl