W sobotę 24 kwietnia ogień strawił plebanię przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie w gminie Szydłowiec. Z żywiołem walczyło 12 zastępów straży pożarnej budynku jednak nie udało się uratować.

Proboszcz parafii ks. Marek Maciążek poinformował Radio Plus Radom, że plebania nadaje się do rozbiórki. Ks. proboszcz na antenie radia mówił, że odbiera wiele głosów wsparcia od parafian, księży z pobliskich parafii, od księży biskupów, co daje mu siłę i wiarę w to, że plebanię uda się odbudować. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że budynek można jeszcze uratować, ale to ma ocenić specjalista.

Parafianie z Majdowa zadeklarowali pomoc przy odbudowie plebanii. W niedzielę zebrały się rady sołeckie wsi: Majdów, Ciechostowice i Łazy, które należą do parafii, zebrani zadeklarowali, że pomogą księdzu proboszczowi w odbudowie plebanii. Mieszkańcy deklarują wszelką pomoc, zaznaczając, że mieszkańcy tzw. trójmiasta to ludzie zjednoczeni.

Parafię odwiedził, również biskup radomski Marek Solarczyk, który wyraził słowa wsparcia dla proboszcza i parafian.

Budynek plebanii w Majdowie to budynek drewniany z dachem pokrytym blachą. Ogień pojawił się na poddaszu, spłonęła spora część elewacji budynku. Wnętrze zalane zostało przez wodę podczas gaszenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

O pożarze pisaliśmy w artykule:

Pożar plebanii w Majdowie