11 listopada świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz uroczystości patriotycznych, organizowane były również sportowe, m.in biegi.

Z naszych informacji wynika (nie otrzymaliśmy innych informacji) że kilku biegaczy z powiatu szydłowieckiego wzięło udział w rocznicowych imprezach biegowych.

W Radomskim Biegu Niepodległości udział wzięli Rafał Lewocha i Karol Grabda, natomiast Tomasz Orman pobiegł w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wszyscy zmierzyli się z dystansem 10 kilometrów. Najszybciej z tym dystansem poradził sobie Rafał Lewocha z Jastrzębia, który osiągnął czas 35 minut i 26 sekund, zajmując 6 miejsce w kategorii „open” i pierwsze w kategorii wiekowej. Karol Grabda do mety dobiegł tuż za Rafałem z czasem 35 minut i 34 sekundy, zajmując 7 miejsce w kategorii „open” i drugie w wiekowej. W biegu udział wzięło około 400 osób.

W Ostrowcu Świętokrzyskim niewiele gorzej jeżeli chodzi o czas poradził sobie Tomasz Orman z Szydłowca. Do mety dobiegł z wynikiem 37 minut i 50 sekund, zajmując 24 miejsce w kategorii „open” i pierwsze w kategorii wiekowej. W ostrowieckim biegu udział wzięło około 300 osób.

Gratulujemy!