Wygrał Mariusz Ćwiek przed Kamilem Młynarskim, obydwaj z Radomia. W turnieju startował drugi szydłowiecki zawodnik Wojciech Bednarczyk, który zajął 5 miejsce. Uroczyste zakończenie turnieju z udziałem naszych zawodników i wręczenie nagród odbędzie się 24 czerwca 2015 r. w Radomiu. W zawodach uczestniczyło łącznie 16 zawodników, głównie z Radomia. Podium naszego zawodnika jest cenne. Niedawno Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) przyznała Marianowi Frąkowi wysoki ranking międzynarodowy, tzw. ELO, wynoszący 1597. Ranking taki z naszych zawodników posiadają jeszcze Dariusz Żurek – mistrz powiatu w szachach oraz Wojciech Bednarczyk – wicemistrz. Frąk uprawia również kompozycję szachową, jego zadania zyskują uznanie w konkursach międzynarodowych.

Natomiast 30 maja 2015 r., podczas festynu rodzinnego, miał miejsce II Turniej Szachowy Juniorów „O puchar Wójta” w Jedlni Letnisko za Radomiem. Startowało w nim 17 juniorów z Jedlin Letnisko, Radomia i 3 juniorów „Wieży” Szydłowiec. Nasi juniorzy wypadli w turnieju bardzo dobrze. Wygrał Rafał Nojek z Szydłowca, drugie miejsce zajął Cezary Żak z Sadku. gm. Szydłowiec, natomiast najmłodszy nasz junior Dominik Kulik z Szydłowca uplasował się tuż za podium – na 4 miejscu. Z uwagi, że w turnieju grał jeden z zawodników na stałe w Anglii miał on w pewnym sensie charakter międzynarodowy. Wprawdzie średni ranking turnieju nie był wysoki, ale podium naszych zawodników zasługuje na uznanie. Na uznanie zasługują również organizatorzy ze szkoły w Jedlni oraz tamtejszego stowarzyszenia na rzecz dzieci. W przeciwieństwie do wielu innych szkół, także w Szydłowcu, tam chce się komuś coś zrobić dla rozwoju sportu szachowego wśród dzieci i młodzieży. Obydwa turnieje sędziował znany radomski działacz szachowy – Marek Niedźwiecki.