W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wczoraj 25 lutego br. w godz. 6:00 – 22:00 szydłowieccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Wśród kontrolowanych pojazdów 9 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych na drogach miasta i powiatu, szydłowiecka „drogówka” prowadziła akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”.  Policjanci zatrzymywali kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy.  Celem działań jest walka z piratami drogowymi, ponieważ niedostosowanie prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców, którzy naruszają przepisy w zakresie nadmiernej prędkości, są jednym z cyklicznie prowadzonych przez policję działań. Niedzielne kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała. Zapowiedzi planowanej akcji w lokalnych i krajowych mediach przyniosły efekty, gdyż większość kierowców stosowało się do obowiązujących przepisów. Kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów zostali ukarani mandatami karnymi. Funkcjonariusze w czasie trwania akcji odnotowali 9 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości.

sierż. Marlena Skórkiewicz