W piątek, 29 lipca zastępy Ochotniczych Straż Pożarnych z naszego powiatu oraz JRG Szydłowiec trzykrotnie wyjeżdżały do różnych zdarzeń.

Według informacji podanych na facebooku OSP KSRG Orońsko, wszystko zaczęło się o godz. 14:13 po zadysponowaniu, przez PSK w Szydłowcu, jednego z ich zastępów do pożaru rżyska w miejscowości Guzów.

Pożar rozprzestrzeniał się i zagrażał zbożu na pniu. Po opanowaniu pożaru na miejsce dotarły kolejne siły i środki, jeden zastęp OSP Dobrut oraz dwa z JRG Szydłowiec i przystąpiono do dogaszania pogorzeliska. Spaleniu uległ około 1 hektar rżyska.

Zaraz po powrocie i uzupełnieniu wody oraz przygotowaniu sprzętu, ponownie o godz. 15:35 został wezwany zastęp z Orońska. Tym razem doszło do pożaru kombajnu pracującego na polu w miejscowości Orońsko w pobliżu ul. Zagórskiej. Strażacy na miejscu zastali płonący kombajn, który był gaszony przez właściciela oraz ludzi za pomocą gaśnic.

Na miejsce dotarły zastępy z Dobruta oraz Szydłowca. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania. Całe pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone, tak aby wykluczyć ponowne powstanie pożaru.

Ostatnim zdarzeniem było zadysponowanie zastępów z OSP Orońsko oraz JRG Szydłowiec do wypadku motocyklisty na trasie S7 na pasie w kierunku Krakowa. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, motocyklista po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzenia i nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Poniżej zdjęcia z piątkowych działań strażaków.

Info. i foto. OSP KSRG Orońsko