W ostatnią niedzielę 20 maja na szydłowiecki Rynek zjechały się zabytkowe auta, które brały udział XV Rajdzie Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej, organizowanym przez Automobilklub kielecki koło w Kazimierzy Wielkiej i starostwo powiatowe w Kazimierzy Wielkiej. 

Chwilę po godzinie 12. szydłowiecki Rynek zapełnił się przeróżnymi autami. Były: polonezy, fiaty, mercedesy, fordy, ople, volkswageny, a nawet wołga i trabant. Każdy mógł znaleźć coś względem swoich upodobań motoryzacyjnych.

Przy autach można było robić sobie zdjęcia, porozmawiać o specyfikacji technicznej pojazdów z ich właścicielami, a nawet wsiąść i zobaczyć jak auto wygląda w środku. Wszystkie były naprawdę rewelacyjnie zadbane.

Kiedy kierowcy skończyli posiłek w jednej z szydłowieckich restauracji rajd został oficjalnie zakończony. Przed Szydłowcem odwiedzili również Chlewiska i pałac Manor House czy Muzeum Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego. Złożyli również kwiaty m.in na Cmentarzu Ofiar Wojennych w Skłobach, gdzie pochowani są mieszkańcy tej wsi, zamordowani przez hitlerowców w 1940 roku.