Sześć drużyn z terenu powiatu szydłowieckiego gra w ligach okręgu radomskiego. W ostatni weekend trzy z nich odniosły zwycięstwa, jedna zremisowała i dwie przegrały swoje mecze.

Najwyżej gra Szydłowianka Szydłowiec, która bardzo dobrze radzi sobie w radomskiej Klasie Okręgowej. Oprócz dwóch porażek na początku sezonu, nasza drużyna wygrała już 7 spotkań i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do Orła Wierzbica i rezerw Radomiaka Radom.

W ostatniej kolejce nasza drużyna zagrała na wyjeździe z Młodzikiem Radom i zdecydowanie wygrała 0:4. Trzy bramki strzelił Michał Duda, jedną na swoje konto dopisał Kacper Wnuk. To bardzo ważne mentalnie zwycięstwo, ponieważ w najbliższym czasie Szydłowiankę czeka seria spotkań z mocnymi rywalami i właśnie te spotkania (z Powiślanką, Orłem, Radomiakiem, Prochem itp.) dadzą nam odpowiedź o co tak naprawdę będziemy w tym sezonie grali.

W radomskiej klasie A w dwóch grupach mamy trzy drużyny. Najlepiej prezentuje się KS Jastrząb, który od 2023 roku będzie klubem z miasta Jastrząb. Po dobrym początku sezonu i trzech zwycięstwach w czterech pierwszych meczach, jastrzębska drużyna złapała zadyszkę. Trzy dotkliwe porażki z rzędu z pewnością niepokoiły sympatyków zespołu.

W ostatniej kolejce KS Jastrząb jednak zaskoczył i przywiózł zwycięstwo z boiska lidera rozgrywek Zawiszy Sienno. Zwycięstwo 3:2 pozwoliło jastrzębskim zawodnikom wskoczyć na szóste miejsce w tabeli. Była to pierwsza porażka Zawiszy w tym sezonie. W najbliższych trzech kolejkach KS Jastrząb czekają trudne spotkania z Akcją I Jastrzębia i Zwolenianką Zwoleń drużynami z czołówki, oraz derby powiatu szydłowieckiego z Gryfią Mirów.

Wspomniana Gryfia Mirów to drużyna, która gra w tej samej grupie co KS Jastrząb, tracąc do rywali tylko 2 punkty. W ostatniej kolejce drużyna z Mirowa wygrała z KS Magnuszew 4:1. W poprzednim sezonie Gryfia była zespołem ścisłej czołówki, w trwającym zajmuje póki co 9 miejsce.

W drugiej grupie radomskiej Klasy A występuje Oronka Orońsko, spadkowicz z Klasy Okręgowej. Zespół po wielu perturbacjach, zmianach kadrowych, spisuje się póki co średnio zajmując 10 miejsce na 14 drużyn.

W ostatniej kolejce Oronka zdecydowanie uległa na własnym boisku drużynie Sokół Przytyk 0:4. W pierwszym ośmiu kolejkach Oronka ma na swoim koncie 2 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki.

W radomskiej Klasie B w grupie 1 występują Postęp Łaziska i Hubal Chlewiska. Ci pierwsi to spadkowicze z Klasy A i nie mogą się póki co rozkręcić. Dwa sezony temu, kiedy wywalczyli awans dominowali w lidze, dziś zajmują dopiero 9 miejsce, na 12 drużyn. W ostatniej kolejce Postęp zremisował 2:2 z Plonem Garbatka Letnisko.

Zdecydowanie gorzej radzi sobie Hubal Chlewiska, który przegrał wszystkie siedem ligowych spotkań. W poprzednim sezonie Hubal wycofał się z rozgrywek w rundzie jesiennej, zajmował wówczas najgorsze miejsce. W tym momencie sytuacja wygląda identycznie jeżeli chodzi o miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce nasza drużyna przegrała na własnym boisku z Wisłą Chotcza 1:5.

Następna kolejka: 

Klasa Okręgowa 

Szydłowianka Szydłowiec vs. Powiślanka Lipsko – godzina 11:00, 15 października

Klasa A

KS Jastrząb – Akcja I Jastrzębia – godzina 13:00, 15 października

Wisła Solec – Gryfia Mirów – godzina 15:00, 15 października

GPSZ Głuchów – Oronka Orońsko – godzina 13:00, 16 października

Klasa B

Hubal Chlewiska – WKS Zajezierze – godzina 15:30, 16 października

KS Maków – Postęp Łaziska – godzina 16:00, 16 października