Muzyka tworzona z pasją i zaangażowaniem przypadła ludziom do gustu. Połączenie młodzieży z ludowym brzmieniem okazało się strzałem w dziesiątkę o czym świadczy rosnącą popularność zespołu GUZOWIANKI.

„Czerwone Jagody” bo o tym utworze mowa w tytule powstał w Maju 2018 roku. Pomysł na odtworzenie starej piosenki ludowej okazał się rewelacyjny.

Odnowiony aranż jest dziełem Wiolety Fijałkowskiej, założycielki zespołu. Kapela Jacka Bursy jest odpowiedzialna za instrumenty, dołączając młodych muzyków z zespołu Guzowianki.

Piosenka została ozdobiona dodatkowymi autorskimi zwrotkami napisanymi dla zespołu przez znajomego z Francji Rafaela Rakowsky’ego. Audio zostało nagrane przed Piotra Nowakowskiego w Studio.

Mamy nadzieję, iż nasz sukces wpłynie na rozszerzenie zainteresowaniem i powrotem do muzyki ludowej. Do muzyki zakorzenionej w naszych dziadkach i pradziadkach – powiedziała nam Wiola Fijałkowska

Przepiękne obrazy zrealizował Rafał Sadowski z PR Studio, który również wyreżyserował klip.
Malownicze plenery zostały nagrane w Powiecie Szydłowieckim oraz w Muzeum Wsi Radomskiej, dzięki uprzejmości Pani Ilony Jaroszek Nowak.

Mamy nadzieję, iż państwo na stałe będą naszym partnerem medialnym, by promować nie tylko muzykę ludową ale i region Radomsko-Szydłowiecki – wyraził nadzieję zespół Guzowianki.

Cóż więcej możemy dodać? My również wyrażamy taką nadzieję i obiecujemy nadal wspierać działalność zespołu. Czekamy  z niecierpliwością na kolejny teledysk 🙂 A póki co podbijajcie wyświetlenia teledysku do piosenki „Czerwone Jagody”!