Szydłowieccy kryminalni wraz z antyterrorystami z Radomia zlikwidowali uprawę marihuany na terenie gminy Szydłowiec. Funkcjonariusze przejęli ponad kilogram marihuany oraz blisko 50 krzaków, z których można było uzyskać ponad 700 gramów suszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to 70 tys. zł. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn i kobietę. Grozi im do 10 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci z Szydłowca wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Radomiu weszli na jedną z posesji na terenie gminy Szydłowiec. W mieszkaniu policjanci ujawnili ponad kilogram gotowego suszu, białe tabletki, broń oraz różnego rodzaju amunicję. W budynkach gospodarczych znajdujących się na terenie posesji policjanci ujawnili uprawę konopi w różnych fazach wzrostu. Pomieszczenie to było wyposażone w specjalistyczny sprzęt służący do prowadzenia uprawy. Funkcjonariusze przejęli blisko 50 krzaków odurzającej rośliny, z których można by było uzyskać ponad 700 gramów suszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 70 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą zatrzymane zostały trzy osoby (20-41 lat). Wobec jednego z mężczyzn Sąd Rejonowy w Szydłowcu zastosował już areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu pod nadzorem Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Szydłowcu.

Autor: st. sierż. Marlena Skórkiewicz