W środę 13 maja po godzinie 9. rano zastępy straży pożarnych z powiatu szydłowieckiego ruszyły na pomoc rodzinie Erbelów z Koszorowa w gminie Chlewiska. Jak się okazało płon ich dom.

Niestety, pomimo szybkiej akcji gaśniczej dom nie nadaje się do zamieszkania. Ogień strawił doszczętnie dach domu, w całości spłonęła szopa, spalił się również dach warsztatu z tokarkami i frezarkami. Uszkodzony został także samochód osobowy.

Właścicielami spalonego domu, który według inspektora budowlanego nie nadaje się już do zamieszkania, są Halina i Stanisław Erbelowie. Ona od trzech kadencji sołtys wsi Koszorów, on niegdyś radny gminy Chlewiska. Mieszkała z nimi 87-letnia matka pana Stanisława. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pomoc pogorzelcom zaoferował wójt gminy Chlewiska Waldemar Sowiński, oferując im mieszkanie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w pobliskim Pawłowie.

Na portalu Pomagam.pl znajomi pogorzelców założyli zbiórkę do której może dorzucić się każdy z nas. Rodzina chce zebrać 50 tysięcy złotych i do zimy postawić rodzicom nowe mieszkanie.

Pomożemy? Oczywiście, że pomożemy. Kliknij TUTAJ i wpłać coś od siebie. Razem pomóżmy potrzebującym!