14.03.2018r. w naszej szkole odbyło się wydarzenie edukacyjne podsumowujące projekt UNICEF  „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”, w którym uczestniczyli nasi uczniowie.

W czasie realizacji projektu odbyły się zajęcia, w trakcie których uczniowie poznali trudną sytuację dzieci z ogarniętej wojną Syrii. Przez cały tydzień w dniach 12-16 marca uczniowie mogli przekazać do wychowawców klas dobrowolne darowizny pieniężne, które zostaną przekazane na cele akcji: zakup kocy, ciepłych ubrań, butów i przyborów szkolnych dla dzieci w Syrii.


Koordynatorem akcji jest pani Agnieszka Czajkowska, która wraz z uczniami klasy 3a i 3c przygotowała przedstawienie pt. „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, które pokazywało jak ważna jest bezinteresowna pomoc, przyjaźń i zaufanie. Po przedstawieniu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz krótkie filmy dydaktyczne dzięki, którym dowiedzieli się jak bardzo dzieci w Syrii potrzebują naszej pomocy.

Uczniom imponowały postawy wielkich gwiazd polskiego sportu i ekranu, m.in. Roberta Lewandowskiego, Roberta Korzeniowskiego czy Artura Żmijewskiego, którzy są Ambasadorami tej akcji UNICEF.