Klub VAGSzydłowiec pragnie stworzyć cykliczną imprezę na skalę ogólnopolską w formie zlotu, która będzie miała za zadanie gromadzić sympatyków motoryzacji oraz promować region szydłowiecki.

Pierwsza edycja odbędzie się na terenie przy szydłowieckim zalewie ze wsparciem i pomocą gminy Szydłowiec, powiatu szydłowieckiego oraz sponsorów.

Na zlocie przewidziane są konkurencje dla uczestników tj.

  • FEST Klasyk – wybór najładniejszego klasyka zlotu 
  • FEST Auto – wybór najładniejszego auta zlotu 
  • FEST Felga – wybór najładniejszej felgi zlotu 
  • FEST Gleba – wyłonienie najniżej osadzonego auta na zlocie
  • FEST Granie – wybór najlepszego sprzętu grającego
  • FEST Driver – jazda zręcznościowa z przeszkodami na czas
  • oraz różnego rodzaju konkurencje siłowo-sprawnościowe (grupowe przeciąganie auta, rzut oponą, zmiana koła na czas).

Poza tym w trakcie trwania zlotu pełna integracja, miła atmosfera, dobra zabawa, ale także możliwość kupna zlotowych gadżetów, zapoznania się z ofertami naszych sponsorów na stoiskach branżowych dostępnych na terenie zlotu oraz możliwość wypicia zimnego piwka lub gorącej kawy, zjedzenie grillowanych przysmaków lub pizzy, co zapewnia catering.

Na imprezie będzie wystawiona puszka do dobrowolnych datków, zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie chorej na śmiertelną chorobę mukowiscydozę Wioli.

Koszt wjazdu na zlot to jedyne 10złotych za samochód, pasażerowie oraz widzowie wstęp wolny. Na teren zlotu wjazd mają tylko pojazdy należące do grupy VAG.

Na dzień dzisiejszy oczekujemy przyjazdu około 350 modyfikowanych aut grupy VW, co daje około 700 uczestników zlotu. Dodatkowo niezliczona ilość zwiedzających. – cieszą się na samą myśl organizatorzy

Mamy za sobą organizacje podobnej imprezy w 2013 roku pod nazwą „Zakończenie sezonu 2013 z VAGSZYDŁOWIEC”, która została doceniona przez mieszkańców naszego miasta, którzy głosowali w plebiscycie organizowanym przez portal Nasz Szydłowiec. Zajęliśmy w nim 4 miejsce w kategorii „Wydarzenie Roku 2013”. – podkreślają 🙂

Z wiedzą oraz doświadczeniem sprzed 2 lat tworzymy dużo większą imprezę, bardziej dopracowaną i lepiej wypromowaną (promocja w radiu RMFMaxxx). Mamy nadzieje, że VAGSZYDŁOWIEC FEST stanie się imprezą cykliczną na skale ogólnopolską, która będzie promować nasze miasto w dążeniu do tego by Szydłowiec stał się miastem turystycznym. Chcemy także by pokazała naszą pasje, zaangażowanie, pracę, uczucie, które wkładamy w budowę naszych motoryzacyjnych projektów. – dodali na zakończenie organizatorzy I Edycji VAGSzydłowiec FEST. 

Portal Nasz Szydłowiec objął patronatem medialnym imprezę! Wszystkich swoich czytelników zaprasza do udziału w tym wydarzeniu, a już fanów motoryzacji koniecznie! Widzimy się 3 maja przy szydłowieckim zalewie! 🙂

plakatvagglowne