Z okazji Europejskiego Dnia Seniora Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko zorganizowało na terenie winnicy Nowy Młyn w Chałupkach Łaziskich potańcówkę i biesiadę, kończąca tegoroczne winobranie.

Podczas organizacji wydarzenia wsparcie techniczne zapewnili także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej m.in. z Wysokiej oraz z Orońska, Dobrutu i Tomaszowa. Impreza integracyjna, która odbyła się 28 października, została zorganizowana w ramach zadania publicznego pt.: „Zwiększenie aktywności i samodzielności seniorów z obszarów wiejskich Mazowsza jako sposób przeciwdziałania marginalizacji społecznej”, sfinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Pomimo niesprzyjającej aury do winnicy licznie przybyli nie tylko mieszkańcy Orońska i okolic, ale także liczne grono z odleglejszych miejscowości Mazowsza. Uczestników spotkania integracyjnego przywitał prezes stowarzyszenia Sylwester Różycki i jednocześnie złożył wszystkim seniorom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Następnie właściciel winnicy Nowy Młyn zaprosił do zwiedzania winiarni, gdzie opowiadał o procesie wytwarzania win gronowych.

Podczas biesiady goście mogli degustować wina wytwarzane w Nowym Młynie, w tym gatunki i roczniki nagradzane na wielu targach winiarskich. Koła Gospodyń Wiejskich z Zaborowia, Tomaszowa, Guzowa oraz Wałsnowa serwowały gorące potrawy regionalne oraz smakowite słodkości, które można było skosztować wraz z regionalną kawą marki „Orońska Czekolada”. Oprawę muzyczną zapewniły Kapela Jacka Bursy oraz Kapela Zbyszka Ciechowicza. Koncerty muzyki folklorystycznej w wykonaniu tych kapel porwały zebranych gości do tańca, którzy wspaniale bawili się do późnych godzin wieczornych.

Info i foto: Strzyżenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko