W skład naszej kadry zawodniczej na turniej w Serbii wchodzą :

senpai Krystian Rzeźnik – konkurencja kumite (walka), kat. senior +80 kg

senpai Sylwia Szymkiewicz – konkurencja kumite (walka), kat. senior +60 kg

senpai Wojciech Dobrzański – konkurencja kumite (walka), kat. kadet +60 kg

senpai Michał Tyka – konkurencja kata, kat. senior

Mimo stosunkowo młodego wieku, wszyscy nasi reprezentanci to już utytułowani zawodnicy o wieloletnim stażu treningowym, mający w swoim dorobku znaczące sukcesy rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Aktualnie zakończyliśmy już specjalny cykl treningowy, którego celem było możliwie najlepsze przygotowanie do startu w Serbii – informują przedstawiciele SKKK MUSHIN. W ramach przygotowań zawodnicy nie tylko ciężko trenowali w naszym Dojo na ul. Jastrzębskiej, ale również uczestniczyli w seminariach szkoleniowych w Starachowicach i Ełku, wymieniając doświadczenia z przedstawicielami innych klubów i organizacji karate oraz ucząc się od najlepszych – m.in. shihana Remigiusza Karpińskiego 5 Dan z WKO Shinkyokushinkai, oraz przedstawicieli czołówki europejskiego Kyokushin Karate – sensei Mariusa Ilasa 3 Dan i sensei Harrisa Wallmena 3 Dan.

Należy dodać, że nad wyszkoleniem naszych karateków na co dzień czuwają doświadczeni szkoleniowcy, a w szczególności sensei Mariusz Szymkiewicz (1 Dan, reprezentant Polski z Mistrzostw Świata Karate Kyokushin IKO Matsushima w Japonii w 2008r., sędzia międzynarodowy) oraz sensei Marek Pielas (stopień mistrzowski 2 Dan, sędzia międzynarodowy).

Warto też wspomnieć, że Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN działający w strukturze Stowarzyszenia MUSHIN nr KRS 0000405025, to aktualnie ponad 110 osób czynnie trenujących, w tym kadra zawodnicza uczestnicząca w rywalizacji sportowej, przygotowana do startów w kraju i zagranicą. W znakomitej większości to zawodnicy młodzi i bardzo młodzi, a mimo to już o stosunkowo długim stażu treningowym i znaczących sukcesach.

Portal Nasz Szydłowiec, życzy sukcesów! Wracajcie zadowoleni!

Info i foto – Stowarzyszenie MUSHIN