Tegoroczna „Powtórka z rozrywki” odbyła się w stylu różowej bogini pięknej Barbie i jej nieodłącznego, olśniewającego urokiem Kena. Wśród atrakcji zaproponowanych przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT i Herbaciarnię „FAKTORIA” znalazły się tradycyjnie już Rozgrywki Gry w kapsle (IV edycja), oraz absolutna nowość Turniej Gry w Gumę.

Tegoroczni zwycięzcy obu konkurencji zostali wyłonieni po zaciętej walce, pod bacznym okiem sędziów: „Kapsle” – Andrzej Koniarczyk, „Guma” – Emilian Wilk. Miejsca na podium zdobyli: Miejsce I Marek Artur Koniarczyk, II miejsce Radosław Falkiewicz, III miejsce. – Iwona Kolasa, IV – Artur Ludew, V – Robert Kucharczyk, VI Jacek Bucki, oczywiście w kategorii gry w kapsle.

Gra w „Dziesiątki” (guma) dała się nieźle we znaki uczestnikom turnieju. I miejsce zdobyła Maria Kopyciel, II – Łucja Koprowska, III- Klaudia ?. Gratulacjom nie było końca, szczególnie, że wtórowała im muzyka zaproponowana przez dj. Roteiro, zaproszonego przez współgospodarzy imprezy Państwa Gilów, właścicieli Herbaciarni FAKTORIA. Mamy nadzieję, że nagrody ufundowane przez organizatorów staną się inspiracją do kreatywnego spędzania wolnego czasu, a ufundowana przez Faktorię kolacja zregeneruje siły po stoczonej walce.

Gwiazdami wieczoru okrzyknięto tajemniczą parę, przedstawiającą się jako Barbie i Ken wersja Szydłowiec 2017. To oni właśnie zdobyli trofeum za najlepsze przebranie „Powtórki”. W tajemnicy zdradzimy Wam, że tak wspaniałe pomysły na stroje mieli pani Urszula Prokopczyk i pan Artur Goliński.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy. Przybyłym gościom winszujemy dobrego humoru ☺. Dziękując za dobrą zabawę, mówimy do zobaczenia za rok…

Ach w kwestii nieco poważniejszej Projektoriat od dziś wita nowym uśmiechem pod hasłem SZSZSZ, czyli Sztuka i Szycie w Szydłowcu. Podczas warsztatów zorganizowanych także w ramach dofinansowania ze strony Gminy i Powiatu, powstała kolekcja bluz, inspirowanych rodzimym folklorem. Widzieliście? Jeszcze nie? Już niebawem osobny materiał…

FOTOREPORTAŻ

info: Marta Łabęcka – Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”

foto: Hubert Pielas/Nasz Szydłowiec