Dlaczego dla dorosłych? Ano pewnie dlatego, że to pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków, czterdziestolatków i starszych pamięta tę grę w którą na podwórkach, osiedlach, grały niegdyś dziesiątki dzieciaków. Rok temu wielu dorosłych bawiło się wyśmienicie, organizatorzy mają oczywiście nadzieję, że podobnie będzie w tym roku i oprócz tego, że w dużej mierze pojawią się uczestnicy ubiegłorocznej edycji, liczą na nowych chętnych pięknych wrażeń uczestników.

Tegoroczne granie w kapsle odbędzie się 22 sierpnia, na wydarzenie zapraszają organizatorzy czyli Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”, partnerzy Herbaciarnia „Faktoria” oraz patron medialny portal Nasz Szydłowiec.

Start o godzinie 18 w Faktorii i zaczynamy oczywiście od II Szydłowieckich Rozgrywek Gry w Kapsle dla Dorosłych. O godzinie 20 planowana jest projekcja filmu „Rejs”, a o 21 zabawa przy muzyce lat 80-tych, którą zaserwują DJ Roteiro i DJ Gabriel.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się właśnie pod hasłem filmu „Rejs”, będzie również konkurs na strój pod hasłem „Rejs” i nie chodzi tu stricte o stylistykę z filmu Piwowskiego. Rejs przecież może być po rzece, w szuwarach, po oceanie, ale też samolotem, a także wakacyjny, jednodniowy, zakładowy, to może być również po prostu podróż. Inwencja i interpretacja należy do uczestników.

Rozgrywki w kapsle poprowadzi Marcin Banaszczyk z portalu Nasz Szydłowiec.

Serdecznie zapraszamy! Nie może Was tam zabraknąć 🙂

kapslepowtorka1

kapslepowtorka2

kapslepowtorka3

fot. Jan Kurpiński